05.11.2017

Sami jsme si to zkazili, hráli jsme na krásu, ví obránce Ryzák

Barbora Wolfová

P R A H A - Zápas proti lídrovi tabulky ze severu Kobře nevyšel. Ač držela se soupeřem tempo, tak po šedesáti minutách ztrácela dva góly. Jediný gól v utkání vstřelil Dominik Novák a právě slavistický obránce Marek Ryzák si zapsal asistenci. Po zápase promluvil nejen k zápasu, ale i k působení ve Slavii.

Jaké bude hodnocení zápasu s lídrem tabulky?
První dvě třetiny jsme byli jasně lepší. Zlomilo se to při vyloučení na pět minut, tím jsme si prohráli celý zápas. Po tomto oslabení navazovaly další a další přesilovky soupeře a dohromady jsme měli asi jedenáct vyloučených, což je moc. Sami jsme si to zkazili. Kdybychom se prosadili v prvních dvou třetinách, tak to všechno dopadlo jinak.

Proč se tedy zápas tolik vyhrotil, když vás to stálo vítězství?
Asi šlo o nervy. Proběhly tam slovní nadávky a někdo to neunesl. Pak už se to vyhrotilo úplně.

Co změnit, aby byla produktivita vyšší?
Asi byl slabý tlak před brankou. Chtěli jsme to hrát na krásu a přihrávat si na hezké góly do prázdné brány, ale bohužel to tak nejde, to nás potrestalo.

Jaké byly pokyny od trenéra, když jste ze spousty šancí vytěžili pouze jeden gól?
Říkal, že musíme víc chodit do branky a že nad tím pořádně zapracujeme na tréninku. Musíme víc střílet, a když už byla střela, nikdo nebyl před bránou, aby dorážel, to už pak všechno na sebe navazuje.

Vy jste asistoval na jediný gól Kobry, tak v čem byla ta akce jiná, že jste skórovali?
To byla ta jediná střela, když stál spoluhráč před brankou. Prostě jsem dělal to, co mi řekl trenér.

Byl bych raději v jednom klubu, ale Kobra mi pomáhá

Jste hráčem Slavie, jaké to má plusy hrát ve dvou klubech?
Asi bych byl samozřejmě raději v jednom klubu. Ta soutěž je malinko jiná, ale zase si člověk může dovolit trochu víc. Na Kobře mám větší prostor a dovolím si víc než na Slavii, takže v tomhle mě to určitě posouvá dál. Na Slavii se po mě chce hlavně defenzivní hra, jít do těla, chodím na oslabení… Tady se dostanu na přesilovky, můžu útočit a z toho pramení body, což mi pomáhá hodně.

Jaké to je být ve dvou kabinách, která vám více sedí?
To je těžké říct, v obou kabinách jsou skvělí kluci, ale tady na Kobře jsou hráči, se kterými jsem vyrůstal, a známe se třeba 20 let, takže už je beru spíš jak bráchy.

Kdy se dozvídáte, za jaký tým zrovna budete hrát?
Buď den předem, nebo v den zápasu ráno.

Je potom složitější se připravit na zápas, když nevíte, za koho budete hrát?
Složitý to není. Počítám s tím, že je zápasový den a už potom jen oblíknu dres Kobry nebo Slavie, to je jediný rozdíl.