Naváže Kobra na výhru proti Bílině a uspěje ve Dvoře Králové?

Šimon Sýkora

P R A H A - Proti Bílině Kobra uspěla. Podaří se jí to i nyní ve Dvoře Králové? V předchozích zápasech vždy vyhrál hostující tým. Bude platit toto pravidlo i nyní?

Nováček druhé ligy již ukázal, že se nepotřebuje moc rozkoukávat a v druhé lize se rozhodně neztrácí. Nepatří sice mezi týmy obávané ani favorizované, rozhodně má však velkou sílu a umí vyhrávat. V tabulce se momentálně drží na sedmém místě a drží si tak šanci v premiérové sezóně rovnou nakouknout do vyřazovacích bojů. Bodový rozdíl mezi adepty na postupové pozice je však velice těsný. Poslední desátá Bílina má 31 bodů, čili pouze o dva body méně než právě hráči RODOSu.

V posledním vzájemném utkání vyhrál na Kobře právě Dvůr Králové vysoko 5:1. Poté však přišly porážky, postupně ve Vrchlabí (1:3), s Trutnovem (2:4), v Děčíně (1:6) a s Řisuty (3:6). V posledním zápase roku 2017 dokázal RODOS vyhrát 6:3, v prosinci tak vyhrál dva zápasy, ten první a ten poslední. V lednu padl v Letňanech 4:6, naposledy však překvapil suverénní Jablonec výhrou 4:2.

Kobra naopak nenaplňuje roli jednoho z favoritů a během listopadu a prosince se postupně propadla na současnou pátou příčku, navíc s pouhým jednobodovým náskokem na šestý Trutnov, který má ještě zápas k dobru. Na čtvrtý Děčín a výhodu domácího prostředí pro první kolo play off ztrácí čtyři body. Rozdíl to není velký, ale i Děčín má k dobru utkání, dokonce rovnou dvě.

Po vzájemném zápasu na začátku prosince porazila sice Sokolov (7:5) a v derby Letňany (4:3), od té doby však přicházela prohra za prohrou. Postupně v Jablonci (1:2), Trutnově (1:4), doma s Vrchlabím (3:4 sn) a Děčínem (2:6) a na ledě Řisut (4:5). Během pěti utkání si tak braničtí připsali pouhý bod. V posledním utkání s Bílinou dokázali sérii protrhnout a vyhráli 3:2 v prodloužení.

Vzájemná utkání byla zatím dvě, v obou případech vyhráli hosté. Ve Dvoře vyhrála Kobra 6:4, na pražském ledě, jak již bylo řečeno, vyhrál RODOS přesvědčivě 5:1.

Poslední zápasy obou soupeřů

HC Kobra Praha vs. HC Draci Bílina 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Antončík (Semrád, Verbík), 54. Antončík (Chlapík, Skočovský), 62. Skočovský (Antončík, Jedlička) – 18. Fučík, 49. Sýkora (Mála, Hrdlička).

Sestava Kobry: Mouček (od 59. Bílek)– Semrád, Šteiner (A), Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek, Novák, Jedlička, Matějček (A), Tuma, Chlapík, Hlinka, Antončík (C).

HC Vlci Jablonec nad Nisou vs. HC RODOS Dvůr Králové nad Labem 4:3sn (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. L.Tondr (Bříška), 45. L.Tondr (Moravec) – 15. Valášek, 20. Ukhin (Luštinec), 24. Karlík (Hrazdira, Fořt), 60. Kocián (Ukhin, Luštinec).

Sestava RODOSu: Čáp (Veselý) – Vitebský (A), Hamerský (C), Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt (A), Ježek, Valášek.