16.02.2018

David Šteiner: Chtěl bych klukům v play-off pomoct, ale záleží na trenérech

Barbora Wolfová

P R A H A - Zápas proti Trutnovu okořenil fakt, že si soupeř zapomněl přivést své dresy, a tak jim Kobra půjčila dresy svého B-týmu. Jako na oplátku hosté porazili pražany 5:0 a odvezli všechny tři body. Dalším zajímavým momentem utkání bylo odvolání faulu Davida Šteinera. Ten nám o této situaci a dalších věcech řekl v rozhovoru.

Jak hodnotíte utkáni proti Trutnovu?
Zápas jsme úplně nejlépe nezačali, když jsme celkem brzy inkasovali první gól. Ovšem první dvě třetiny se mi z mého pohledu zdály herně celkem vyrovnané, bohužel gólově ne. A i když jsme soupeře ve třetí třetině zmáčkli, bohužel to nepomohlo.

Nedali jste ani gól, v čem byla chyba?
Spoustu šancí jsme si vytvořili i za nepříznivého stavu. Nejvíce jich bylo asi v té třetí třetině, kdy i já jsem měl pár šancí dát gól. Ale brankář soupeře odchytal doopravdy super zápas.

V čem vás soupeř přehrál?
Že by nás soupeř přehrával, to se nedá říct. Jen vytěžil maximum z šancí po našich chybách v obraně. Na rozdíl od nás, se jim povedlo tyto chyby potrestat.

Přiznal jste, že odpískaný faul na vás nebyl faul… Jak jste se rozhodl, co na to trenér?
Ano, byl to souboj o puk v útočné třetině, ale v souboji jsem nějak zaškobrtnul a bez zavinění soupeře spadl. Po té co rozhodčí zvednul ruku, že odpíská faul, mi přišlo fér, se přiznat. Trenér mě pochválil, že to tak má být.

Hrál jste zatím za Kobru pár zápasů, tak jak se vám tady líbí?
Na Kobře už mám pár zápasů odehraných. Jsem rad, že mi Slavia po domluvě s Kobrou poskytla tuto moznost hrát zrovna tady v Praze, když zrovna nenastupuju na Slavii za A-tým, nebo za juniorku. Kluci v kabině jsou super, takže jsem rád, že můžu být zrovna tady.

Hrajete v týmu s bratrem, má to pro vás nějaké výhody?
Jediná výhoda asi byla, že mě díky brachovi přijali kluci hned fajn v šatně, i když už jsem většinu kluků znal dřív, právě ze Slavie. Ale je to určitě super si zahrát po boku svého bráchy.

Jak s vámi muže Kobra počítat směrem do Play-off?
Tak to úplně nezáleží na mně. O tom právě rozhodnou trenéři ze Slavie, zda mě pustí na zápasy na Kobru. Uvidíme, jak to vše dopadne, ale samozřejmě bych chtěl klukům pomoct.