06.01.2018

Ani v Řisutách to nevyšlo, Kobra nestačila na konci utkání vyrovnat

Barbora Wolfová

Ř I S U T Y - I když byla Kobra tím týmem, kdo otevřel skóre, na konci první třetiny ztrácela dva góly na domácí. Po celý zápas pak dotahovala. Minutu před koncem základní hrací doby však pro hrávala o dva góly. Až čtyři vteřiny před konečnou sirénou se Kobře podařilo snížit na 5:4 a ty už k vyrovnání nestačily. Všechny tři body si tak připisují Řisuty.

31. kolo, 06.01.2018 v 17:00

HC Řisuty

5:4

(3:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Kos (Rod, Babický), 16. Krpata (Rod, Kos), 18. Choc (Kos, Babický), 31. Babický (Rod, Kužel), 50. Kos (Rod, Kužel) – 10. Chlapík (Antončík), 25. Drahorád (Čurda), 45. Šteiner (Semrád, Jedlička), 60. Novák. Rozhodčí: Čáp – Marek, Zmeškal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Keller – Krpata, Kos (C), Rod – Vyskočil, Fortelka, Zderadička – Mařík, Choc

HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek – Novák, Jedlička, Matějček (A) – Tůma, Chlapík, Hlinka – Antončík (C)

Od začátku utkání to nevypadalo, že Kobra prohrála čtyři zápasy v řadě. Začala aktivněji a Řisuty moc do šancí nepouštěla. Ve čtvrté minutě mohl hosty dostat do vedení Novák, jeho bekhendový pokus ale skončil na tyči. Poté si domácí obrana mohla trochu odpočinout, protože byl vyloučen Martin Semrád. Početní výhodu ale Řisuty využít nedokázaly. Krátce před začátkem druhé poloviny první třetiny dostal skvělou přihrávku od Antončíka po vhazování Adam Chlapík a ten neměl problém dostat puk za záda brankáře – 0:1. Následovalo další vyloučení u hostů a první využití Řisut. Střelu z levé strany tečoval Matěj KOS a kotouč zapadl s pomocí břevna do sítě – 1:1!.

O dvě minuty šli Buldoci do vedení, trefili se totiž znovu v početní výhodě, když Ondřej KRPATA proměnil přihrávku Roda v gól – 2:1!. Domácí nepolevili ani ve zbytku třetiny a vsítili další branku, když se do úniku dostali Choc s Kosem. Kapitán týmu přihrál na pravou stranu na Adama CHOCE, který dal třetí gól svého celku a svůj první v dresu Buldoků – 3:1!.

Hosté se ve druhé třetině nevzdali a dali kontaktní branku na 3:2. Karel Drahorád po pravé straně ujel obraně a zakončil přesně k bližší tyči. Ve 30. minutě se hosté znovu nechali vyloučit a Buldoci je znovu potrestali. Nejdříve David Vyskočil trefil pouze břevno, Tomáš BABICKÝ poté dokázal vstřelit gól, když se dostal k puku po přihrávce Roda a vystřelil přesně pod horní tyč.

Krátce po začátku poslední části hry nejdříve Novák nedokázal překonat ležícího Ilašenka, Šteinerovi se to již povedlo. V přesilové hře po vyloučení Dostála střelu Semráda tečoval za záda brankáře právě Dominik Šteiner4:3. Řisuty ale dokázaly rychle odpovědět, když Matěj KOS byl znovu na správném místě a dokázal tečovat nahození Kužela – 5:3! Domácí celek poté ještě neproměnil tři gólové šance a Kobra dokázala snížit na rozdíl jediné branky díky Dominiku Novákovi, bylo to však až čtyři sekundy před koncem, tři body tedy znovu zůstaly ve Slaném, Řisuty porazily Kobru Praha 5:4!

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Máme velký deficit v trénování, protože o svátcích si někteří hráči vybrali volno, i přes to, že to neměli povolené, tak se to v naší kondici projevilo. V době, kdy jsme potřebovali soupeře sevřít anebo pořádně bránit, tak jsme neměli dost sil a bez toho se hrát hokej opravdu nedá. Musíme holt hledat nové hráče, kteří budou zodpovědnější.

Martin Procházka (HC Řisuty): Toto utkání se mi hodnotí dobře. Nebylo to tak jednoduché pro nás, protože jsme věděli, že je Kobra nepříjemný soupeř. Myslím si, že se nám první třetina moc nevydařila, i když jsme ji vyhráli 3:1, ak nebyla podle našich představ. Bylo to téměř vyrovnané až do konce utkání. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a že jsme dali o branku víc . Nebylo to jednoduché utkání , ale i tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.