18.11.2017

Kobra i podruhé porazila Děčín a veze si tři body

Adam Zrcek

D Ě Č Í N - Podruhé v letošní sezóně se hráči Kobry Praha střetli s týmem z Děčína a stejně jako v prvním případě z něj vyšli vítězně. Tentokrát porazili svého soupeře 5:2 a dokazují, že Děčínští medvědi jsou jejich oblíbeným soupeřem, jelikož nad nimi již poosmé v řadě zvítězili.

19. kolo, 18.11.2017 v 18:00

HC Děčín

2:5

(0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Hašek (Volráb, Málek), 37. Chmel (Oliverius, Vacek) – 11. Novák (Verbík), 15. Čurda (Chlapík, Skočovský), 54. Semrád (Čurda), 55. Semrád (Verbík), 59. Chlapík (Čurda, Skočovský). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

HC Děčín: Dlouhý – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Molnár – Zajan, Volráb, Fojt – Faigl, Oliverius, Chovanec – Chmelař, Vacek R., Hašek – Kopta, Amirov

HC Kobra Praha: Bílek – Šteiner, Kolařík, Semrád, Verbík, Vacek L., Skočovský – Jedlička, Hlinka, Doležal – Tuma, Novák, Kellner – Čurda, Matějček, Chlapík

Hned na začátku zápasu nastavila obě mužstva vysoké tempo hry. Obzvláště Děčín na svého soupeře doslova vlétnul. Už ve druhé minutě měli domácí hokejisté velkou šanci pří přečíslení tři na jednoho. Kobře se naštěstí, i díky výkonům brankáře Bílka, podařilo tempo srovnat. Šance pak přicházely na obou stranách a prvním střelcem večera se v polovině třetiny stal Dominik Novák. Za čtyři minuty bylo pro Pražany ještě veseleji, když Martin Čurda poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Medvědi měli ke konci třetiny možnost na snížení nepříznivého stavu po faulu Pavla Bílka, ale hostům se podařilo oslabení ubránit.

Ve druhé třetině to byli hráči Kobry, kteří diktovali tempo hry. Ve 26. minutě dostali možnost přesilové hry. Přes velký tlak se jim ale nepodařilo navýšit své vedení, naopak Michal Oliverius se při oslabení dostal do samostatného úniku. Souboj s brankářem Bílkem ale prohrál. Děčín po ubráněném oslabení přešel do útoku a ve 33. minutě Jaroslav Hašek přesnou střelou snížil na 1:2. Po vstřeleném gólu domácí tým přidal na otáčkách a vynutil si přesilovou hru, kterou využil a díky gólu Jaromíra Chmela vyrovnal stav utkání. Srovnáním se Medvědi dostali na koně. Na svého soupeře mocně tlačili, ale i přes další nabídnutou přesilovku se jim do konce třetiny nepodařilo změnit stav utkání.

Ve třetí třetině pokračoval tlak domácích. Žádnému z děčínských hráčů se ale nedařilo Bílka překonat. Ten totiž předváděl výborné výkony a i přes dvě oslabení nedovolil Medvědům, aby obrátili skóre zápasu ve svůj prospěch. Tím povzbudil svůj tým, který se po polovině třetí třetiny nadechl k útoku. Střela Adama Chlapíka sice ještě za zády Jana Dlouhého neskončila, ale Martin Semrád se už v čase 53:45 nemýlil. A o 31 vteřin později pak ten samý střelec v přesilovce vrátil pražskému celku dvoubrankové vedení. Děčín už se nedokázal z tohoto vývoje oklepat. V 59. minutě pak Adam Chlapík upravil skóre na 2:5 ve prospěch hostujícího celku.

Kobra Praha letos podruhé porazila Děčín a drží si tak 4. místo v tabulce. V příštím zápase doma přivítá tým, který je momentálně na posledním místě, Řisuty