02.12.2017

Kobra si vylámala zuby na nováčkovi ze Dvora Králové

P R A H A - Zápas, který byl ze začátku vyrovnaný, se rozhodl ve druhé třetině. V té hosté nasázeli svému soupeři celkem pět branek, ve třetí části už se jim podařilo výsledek udržet. Kobra tak v půlce sezóny končí na čtvrtém místě.

22. kolo, 02.12.2017 v 18:00

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

1:5

(0:0, 1:5, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Kellner (Semrád, Novák) – 24. Fořt (Karlík), 27. Luštinec (Valášek), 35. Fořt (Hrazdira), 39. Kocián, 39. Fořt (Hrazdira). Rozhodčí: Hornáček – Marek, Ovsík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC Kobra Praha: Mouček – Vokurka, Vacek, Ryzák, Šteiner, Kolařík, Verbík, Semrád, Skočovský – Antončík, Hlinka, Jedlička, Novák, Tuma, Kellner, Čurda, Matějíček, Chlapík.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Vitebský, Antonov, Hamerský, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

Utkání začalo v rychlém tempu, ale bez přesných zakončení. Hra se přelévala z jednoho konce na druhý, gólmani ale moc práce neměli. Ani ne půl minuty po úvodním hvizdu měli hosté možnost přesilovky po Ryzákově vyhození puku. Využít jí ale nedokázali. Stejně tak domácí nevyužili zhruba padesátivteřinovou přesilovku 5 na 3 ke konci třetiny. Největší šance tak byla k vidění po Chlapíkově pokusu, který se odrazil od spojnice Čápovy brány ven.

Po přestávce však branky padat začaly. Bezbrankový stav rozsekl Patrik Fořt a udělal tak radost početným příznivcům svého klubu v hale. Vedení však netrvalo dlouho. Semrád střílel od modré čáry, na okraji brankoviště puk tečoval David Kellner. Kobra pokračovala v tlaku, byli to ale opět Královedvorští, kteří se radovali. Únik dvou hráčů zakončoval Jakub Luštinec za přesouvajícího se Moučka. Další branku přidával Patrik Fořt, který zakončil po samostatném úniku.

Kanonáda hostů však pokračovala. Tadeáš Kocián propálil Moučkovy betony, přesně minutu před koncem přidal pátou branku za bezmocného gólmana opět Patrik Fořt. Zakončil tak svůj hattrick. Do třetí části vstupoval RODOS s pohodlným vedením 5:1. Kobra se však snažila s výsledkem něco udělat a byla aktivnějším týmem.

Čáp však svůj tým držel, jeho obrana na něj moc puků ani nepouštěla. Dvůr Králové hrál s viditelným klidem, navíc měl šance skóre navýšit i díky několika přesilovkám. V závěrečných minutách opět měla Kobra silný tlak, s Čápem však stále měla problémy. V poslední minutě byl ještě vyloučen Vitebský, ale ani to domácím nepomohlo. Stejně jako v první třetině, ani ve třetí tak branka nepadla a Kobra odešla ze zápasu bez bodů.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Chtěli jsme hrát zezadu, nejít do otevřeného hokeje. Změna trenéra přeci jen vždycky ten mančaft nějak změní. Trenér Jurík má za sebou řízení týmů ve vyšších soutěžích a bylo vidět, že ten mančaft je v obraně organizovaný. Šlo o to ho zlomit a dát góly. Nedali jsme 5 na 3, tam to začínalo. Ale bohužel, neměli jsme dostatek trpělivosti, i když jsem na to upozorňoval, protože hráli velmi dobře z obrany a bránili střední pásmo. To se potom zvrhlo v to, že někteří hráči chtěli chodit jeden na jednoho a ne do kombinace, což se nám potom nevyplatilo. Začali jsme být vylučovaní za zbytečné fauly, které vycházely možná ze snahy přehrát hráče. Došlo k tomu, že hráči nebyli dostatečně trpěliví v obraně a pak tam ty góly napadaly. Někteří hráči se bohužel domnívají, že je důležité vlastní bodování. To je ale omyl, důležité je, jak je hráč prospěšný pro tým.

Juraj Jurík (HC RODOS Dvůr Králové nad Labem): Přijeli jsme s taktikou hrát víc do obrany, poněvadž víme, že tu je malé hřiště. Spoléhali jsme na dobrý výkon gólmana a chtěli jsme hrát na brejky. Myslím si, že během celého zápasu se nám to dařilo a na základě těchto věcí jsme dneska zvítězili a bereme tři body.