20.09.2017

Kobra v přestřelce porazila Most 7:4 a posouvá se na druhé místo

První souboj Kobry s týmem, který hrál loni první ligu, dopadl úspěšně pro celek z Prahy. Nebyl to jednoduchý zápas, Kobra ho ale dokázala vyhrát a získává tak podruhé v řadě tři body. Ve všech třech zápasech, kteté braničtí odehráli, zatím dokázali bodovat.

3. kolo, 20.09.2017 v 18:00

HC Most

7:4

(4:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Ryzák (Čurda), 12. Tuma (Verbík R.), 12. Jedlička (Čurda), 13. Jindra (Hlinka, Vacek), 30. Čurda (Jedlička), 56. Šteiner (Novák), 60. Šteiner (Novák) – 11. Rod (Hora), 13. Kubinčák (Rod, Alinč), 24. Hora (Šefl, Alinč), 57. Hajšman (Tupý). Rozhodčí: Nepomucký – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4.

HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Slanina, Novák, Hlinka, Čurda, Tuma, Jindra

HC Most: Spěšný (od 13. Kuchař) – Hora, Sklenička, Šefl, Lidák, Hlaváček, Švábík – Alinč, Kubinčák, Rod, Sýkora, Tuček, Macháček, Tupý, Vorobyev, Hajšman, Homolka

Utkání začalo divoce, právě v první třetině padla většina gólů. Vše odstartoval v přesilovce ve druhé minutě Marek Ryzák, který se úspěšně prosadil od modré čáry. Kobra si držela herní převahu, dokud nesrovnal v 11. minutě Tomáš Rod. Pak se hra vyrovnala a oba týmy se střelecky rozjeli. Za Kobru skórovali Lukáš Tuma a Jakub Jedlička. Jenže o chvíli později snížil na 3:2 Vojtěch Kubinčák. O pouhých devět sekund po něm se trefil Jan Jindra. Po této brance Kobry hosté střídali gólmana Patrika Spěšného, kterého nahradil Ondřej Kuchař.

Ve druhé části padly branky pouze dvě, ale o šance nouze nebyla. Nejvíce byla na ledě vidět zkušená lajna Mostu Alinč – Kubinčák – Rod, která si dokázala vytvořit nejednu šanci. Hra byla vyrovnaná, týmy se střídaly v útočení. Hned zkraje se prosadil v přesilové hře Daniel Hora, což samozřejmě Most nabudilo. Vyrovnání ale nepřišlo, místo toho opět navýšil vedení Kobry Martin Čurda. Stejně jako po první třetině, tak i po druhé Kobra vedla o dvě branky.

Poslední část pokračovala ve stejném tempu jako ta předchozí. Oba týmy se střídaly v útoku. Důležitý moment přišel v 55. minutě, kdy byl za nedovolené bránění vyloučen Roman Verbík. V této přesilovce padly dva góly, nejprve se prosadil v oslabení Dominik Šteiner po úniku s Dominikem Novákem. Jenže tuto přesilovku dokázal Most využít po střele Martina Hajšmana, který se dokázal trefil mezi jednoho soupeře a spoluhráče, načež Bílek nemohl zareagovat.

Téměř tři minuty před koncem si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Vytvořili si velký tlak, vůči kterému Kobra odolávala a nenechávala soupeři moc prostoru na zakončení. Deset sekund před koncem rozhodl o vítězi Dominik Šteiner, který opět v tandemu s Novákem zvýšil na 7:4.

Další utkání čeká Kobru v sobotu v Jablonci, uvidíme tak reprízu loňského semifinále. Utkání, které by mělo mít skvělou atmosféru a souboj dvou velkých favoritů druhé ligy.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Do utkání jsme vstoupili agresivně. Soupeř má kvalitní první pětici, jsou tam Kubinčák a Alinč, ti mají samozřejmě letité zkušenosti z extraligy a bylo potřeba je uhlídat. Chtěli jsme dát góly už na začátku, abychom mohli hrát naší hru - to znamená jít dopředu, hrát agresivně, mít důraz v prostoru před bránou. Což se dařilo, vedli jsme 4:2, ale pak přišel trochu výpadek. Pár chyb, které jsme nadělali ve středním pásmu, a skóre se opět ztenčilo o gól. V závěru jsme vedli o dvě branky, Most tak klasicky šel do powerplay, kde jsme dali gól navíc. Hru jsme ale kontrolovali, to byla myslím z naší strany dobře odvedená práce.

Jan Alinč (Hrající asistent trenéra HC Most): Oproti minulým utkáním to proti Kobře bylo jako nebe a dudy - mnohem lepší. Udělali jsme pár individuálních chyb, ze kterých jsme dostali góly. Je trochu problematické to, že se mužstvo stěhovalo a není úplně sehrané. Myslím si, že když tomu dáme čas, tak to bude lepší.