05.03.2018

Kobra vyrovnává sérii, Vrchlabí nadělila sedm gólů

Od počátku obdobný průběh utkání. Úvodní nápor Vrchlabí zlomila Kobra velmi rychlou gólovou trefou. Načež se ve velkém rozstřílela. Vzadu držel Branické výtečný Václav Mouček. V osmifinálové sérii tak Kobra vyrovnává sérii a vrací soupeři vysokou porážku z úvodního zápasu. Zároveň jde o první výhru po šesti prohraných utkáních.

OF2, 05.03.2018 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

7:2

(1:1, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Chlapík (Novák), 25. Chlapík (Skočovský), 29. Hlinka (Chlapík), 30. Matějček (Tuma, Slanina), 45. Tuma (Skočovský, Matějček), 52. Kellner (Antončík), 57. Tuma (Verbík J., Matějček) – 5. Miškovský (Šimoníček, Jirků), 46. Filip (Šťastný). Rozhodčí: Malota – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 348. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2.

HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Šteiner Do. (A), Drahorád, Verbík J., Verbík R., Kolařík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina (A), Chlapík, Šteiner Da., Kellner, Hlinka, Antončík (A), Malovický.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (od 31. Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Šťastný, Pilař, Moník, Procházka, Hlaváč.

Aktivnějším celkem bylo z kraje první třetiny Vrchlabí. To si také připsalo první vyloženě vážnou šanci. Ve čtvrté minutě mohli překonat kotoučem ležícího Moučka, celou akci ale překombinovali a Kobra dokázala této šanci zamezit. Celou vrchlabskou aktivitu narušil gól Kobry. Dominik Novák našel před brankou Adama Chlapíka, který poslal puk pod nohy gólmana Stadionu. Minutu na to ale hosté vyrovnali. Ve středím pásmu se utrhl Daniel Miškovský, který prostřelil betony gólmana domácího týmu. Po zbytek třetiny měli více ze hry Vrchlabští. Situaci v závěru třetiny lehce vyostřila potyčka po dorážce Davida Kellnera na gólmana Jelínka, kterou hosté nesli trochu nelibě. Žádná vyloženější gólová akce však na obou stranách nepadla, oba celky odcházely do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina opětovně začala větší aktivitou hostů s občasnými výpady z kobří strany. Z těchto šancí ale vždy Stadion dokázal vybruslit k prověření Václava Moučka. Vedení se ovšem opět ujala Kobra. Adam Chlapík si najel těsně za hranici útočného pásma, odkud si prudkým zásahem připsal svou druhou trefu v utkání. Vstřelený gól pak Pražany ještě více nabudil. V následné přesilovce se Kobra zahnízdila v útočném pásmu, odkud několikrát gólmana hostů prověřila z různých vzdáleností. Trochu překvapivě pak Kobra navýšila své vedení. Po vyhraném buly se vydala Kobra velmi rychle do útoku, který střelou zakončil Adam Chlapík. Gólman Jelínek však kotouč vyrazil. Ovšem pouze na Filipa Hlinku, který jej bezprostředně dorazil do branky.

Ve své gólové aktivitě Kobra neustávala. Ihned po třetím gólu následoval čtvrtý. Taktéž po vhazování se utrhl Martin Matějček, který překvapil zmatenou vrchlabskou obranu. O chvilku později pak došlo na straně Stadionu ke střídání gólmanů. Jakuba Jelínka vystřídal Martin Abrhám. Po čtvrtém gólu si Kobra již dělala v útočném pásmu co chtěla. Tomu dopomohla i častá vyloučení na vrchlabské straně. V závěru třetiny se pak k většímu množství šancí dostalo i Vrchlabí. Řadu úspěšných zákroků však proti nim vyšvihl Václav Mouček, čímž do šaten po druhé periodě odcházeli domácí daleko více šťastnější.

Tradičně začalo třetí třetinu vyšší aktivitou Vrchlabí. V první dvouminutovce se prakticky výhradně vyskytovalo před brankou Moučka. Po krátkém kobřím zvratu přišlo vyloučení Michala Slaniny, díky čemuž se Vrchlabí opět vrátilo před branku pražského celku. Opět však překvapivě padl gól do branky hostí. Lukáš Tuma se utrhl proti Abrhámově brance, kterou také bez obtíží prostřelil. Opět se navíc domácí po vstřelení gólu probudili a započali s dalším ostřelováním Abrhámovy branky. Na to ovšem přišla odpověď z vrchlabské strany. V signalizované výhodě překonal ležícího Moučka Martin Filip. Václav Mouček pak musel předvést několik dalších excelentních zákroků. Svůj tým tím dokázal podržet. Navíc Kobra opět navýšila své vedení. David Kellner přijal povedenou přihrávku od Antončíka na hranici brankoviště, kterou z první poslal za záda vrchlabského gólmana. Vrchlabí se poté ještě více tlačilo na Moučkovu branku. Což bylo opět zlomeno. Kobře se podařilo využít přesilovku v 57. minutě. Svůj druhý gól si díky prudké střele od modré připsal Lukáš Tuma. Konec třetiny pak Kobra dohrávala v útočném pásmu soupeře. V úplném závěru navíc nastoupila v bez gólmana. Na výsledkovém stavu se však již nic nezměnilo. Kobra získává velmi důležitou výhru v osmifinálové sérii proti celku z Krkonoš.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetinu jsme myslím odehráli celkem solidně. Měli jsme tam na začátku čtyři nebo pět šancí, ze kterých jsme mohli dát gól, ale nedali jsme. Pak jsme dostali jeden takový hloupý, ale podařilo se nám vyrovnat. Ve druhé třetině jsme to už nezvládli, víc jsme se starali o rozhodčí než o svou hru. Dostali jsme tam tři rychlé góly a nechci říct, že už bylo po zápase, ale bylo těžké s tím něco udělat. Pak samozřejmě emoce plují dál, těžko se ten tým nějakým způsobem drží. Ale je to 1:1 na zápasy, pokračujeme dál.

Skončilo to podobným výsledkem jako ve Vrchlabí, ale na opačnou stranu. Budete se nějak speciálně připravovat na středeční zápas na svém ledě?

Musíme si to hlavně srovnat ve svých hlavách. Nic speciálního na soupeře asi nevymyslíme, protože spolu hrajeme během dvou let už asi po patnácté, takže se známe. No, uvidíme.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Play off je úplně jiná soutěž. Některé věci jsme ve Vrchlabí podcenili. Tu obranu, kterou jsme chtěli hrát, to jsme neplnili. Důležité tam také bylo, že Hlaváč dal tu první branku. Pak tam bylo vyjetí rohu a střela zápěstím, myslím, že to byl Procházka. Gól backhandem z brankoviště po otočce Šťastného. Toho jsme se dnes vyvarovali. Vrchlabí je kvalitní mančaft, má velmi dobré mužstvo. To je o chybách, kde se to rozhodne během nějakých dvou minut, kdo to převalí. Pokud možno samozřejmě to udržet, což se nám ve druhé třetině podařilo. Pak už je to o štěstí, nicméně kluci hráli dozadu dobře a myslím, že hlavně dneska zachytal dobře gólman. Je to samozřejmě také otázka, kdo udělá kolik faulů. Vrchlabí má ale samozřejmě výhodu pátého zápasu na svém ledě.

Bude po dnešním výkonu chytat opět Mouček nebo budete pokračovat ve střídání brankářů?

To nebudeme řešit dnes, uvidíme zítra na tréninku. Ale ve Vrchlabí to bude úplně o něčem jiném.