22.11.2017

Podruhé v sezóně prohrává Kobra s Řisuty na nájezdy

Kobra opět dokázala, že umí srovnat v závěru zápasu. Pouhých 36 sekund před závěrečnou sirénou prohrávala dvoubrankovým rozdílem. Ten však dokázala srovnat, v prodloužení ubránit oslabení 5 na 3, na nájezdy už ale proti poslednímu týmu tabulky neuspěla. Ani jeden z domácích exekutorů nedokázal na skvěle chytajícího Ilašenka najít recept.

20. kolo, 22.11.2017 v 18:00

HC Řisuty

4:5sn

(0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Novák (Tuma), 44. Skočovský (Čurda, Chlapík), 60. Jedlička (Semrád, Chlapík), 60. Semrád (Skočovský, Doležal) – 21. Náprstek (Babický, Kos), 25. Patyk (Babický, Ilašenko), 45. Schildhabel (Janeček), 53. Babický (Bílek), rozh. náj. Havelka. Rozhodčí: Velčovský – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.

HC Kobra Praha: Mouček – Kolařík, Šteiner (C), Semrád, Verbík R., Skočovský, Verbík J., Vacek, Vokurka – Jedlička, Doležal, Hlinka, Novák (A), Kellner, Tuma, Čurda, Matějček (A), Chlapík

HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Petržílka, Dostál, Bílek F., Havelka, Zderadička, Matula – Krpata , Kos (C), Fortelka, Janeček, Záleský, Hampl, Náprstek, Choc, Schildhabel, Patyk

První třetina byla v celkem útočném duchu, žádné velké ani nebezpečné akce k vidění nebyly. Obě mužstva zakládala akce, které většinou končily bez střely nebo nebyly pro gólmany problémové k chycení. Hrálo se plynule a čistě, za celou dvacetiminutovku nebyl rozdán jediný trest.

Druhou třetinu odstartoval gólem Šimon Náprstek a stal se tak prvním střelcem utkání. Následná desetiminutovka přinesla celkem sedm vyloučení. Hlavní sudí Velčovský je rozdával hlavně za podražení, celkem v této části poslal hráče vychladnout osmkrát. Řisuty si zahrály 5 na 3 jednou, Kobra dvakrát. Ani jeden tým však tuto výhodu nevyužil.

Druhá branka však v přesilovce padla. Prosadil se Petr Patyk během toho, co Šteiner seděl za nedovolené bránění. Domácím se však podařilo snížit dvě minuty přes sirénou, prosadil se po Tumově asistenci ve skrumáži před brankou Dominik Novák.

Třetí část přinesla nejprve domácí srovnání. David Skočovský dal svému týmu naději a hrálo se tak opět od začátku. Vyrovnaný stav však trval pouze necelou minutu. Po 58 sekundách opět uskočili Buldoci díky brance Křešimíra Schildhabela. Po těchto dvou brankách hra silně ožila, hráči lítali z jednoho konce na druhý. V 51. minutě byl vyloučen Novák a Tomáš Babický vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Dále měli více ze hry domácí, Buldoky ale držel skvělý Ilašenko.

S postupujícím časem stoupala také agresivita, kromě sporu mezi Doležalem a Dostálem však žádná větší roztržka k vidění nebyla. Necelé dvě minuty před koncem si domácí vzali oddechový čas a odvolali Moučka. V čas 19:24 se dostal k odraženému puku Jakub Jedlička a rázem byl rozdíl opět pouze jednobrankový. Po pouhých 19 sekundách k velké radosti svého týmu i domácích fanoušků srovnal dělovkou Martin Semrád.

V přesilovce měla silnou převahu Kobra. Ta skončila ve chvíli, kdy se jeden z hostů dostal do úniku. Zastavil ho Kolařík, jeho počínání bylo však vyhodnoceno jako nedovolené a Kobra šla do oslabení. O půl minuty později vyhodil puk mimo led Šteiner, domácí tak museli bránit dlouhé oslabení 5 na 3. To se jim povedlo, hra tak došla až do penaltových rozstřelů. V dlouhém desetikolovém rozstřelu, se jako jediný z dvaceti hráčů prosadil Dominik Havelka. Prudkou střelou přisoudil Řisutům bod navíc.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Měli jsme samozřejmě představu, že tu první třetinu odehrajeme tak, že dáme gól a budeme hrát svůj hokej. Řisuty do toho šly dobře, odbránily střední pásmo, dlouho do bylo 0:0. První třetina byla od nás jednoznačně horší, ať už se to týká taktiky nebo pohybu. Bylo tam málo hokejovosti. Řisuty hrály obětavě a my jsme se k nim těžce dostávali. A když jsme se tam dostali, tak to končilo na gólmanovi, který měl dneska super den a chytal fakt dobře. Střel tam bylo málo, chtěli jsme to hrát moc do prázdný brány, přesto se potom podařilo srovnat na 2:2. Bohužel jsme dostali rychle na 3:2, to bylo špatné. Bylo důležité, abychom šli do vedení, to se bohužel nepodařilo. Pak ještě dali na 4:2, proto jsme se rozhodli jít na powerplay. To je vždycky riziko, ale za tohohle stavu musím říct, že jsme to zvládli skvěle. Během poslední minuty jsme srovnali, což bylo super, protože vytěžit z tohohle zápasu bod bylo dobrý. V pětiminutovém prodloužení ještě přišly tresty, tam jsme se dost vyčerpali. V nájezdech chytali dobře gólmani, to už byla otázka psychiky, být dostatečně silný, umět to rozhodnout. To se nám nepodařilo, soupeři ano, takže byli lepší.

Martin Kašák (HC Řisuty): Do utkání jsme vstoupili dobrým pohybem a soustředěnou obrannou hrou. Vypracovali jsme si dvougólový náskok, který se nám zásluhou výborného výkonu Ilašenka v brance dařilo kontrolovat. Kobra dokázala srovnat, ale poctivou hrou jsme dokázali opět odskočil o dvě branky. To vydrželo do závěrečné minuty, kde jsme dvakrát zaváhali a nepochopitelně dovolili Kobře srovnat a dostat utkání do prodloužení a následně do nájezdů.