28.02.2018

Ani poslední zápas Kobra nezvládla, v prvním kole čeká Vrchlabí

P R A H A - Poslední zápas základní části byl důležitý hlavně pro hostující Dvůr Králové. Rodos potřeboval získat alespoň bod, aby se dostal před Letňany, které měly stejný bodový zisk ale lepší vzájemná utkání. Kobra měla svou pozici v tabulce již jistou, šlo jí tak pouze o vítězné zakončení před vyřazovacími boji. V nich narazí na Vrchlabí, které nestačilo na Bílinu a zůstává tak na třetí příčce za Jabloncem.

44. kolo, 28.02.2018 v 18:00

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

2:3

(0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Kellner (Antončík, Semrád), 29. Matějček (Drahorád, Dav.Šteiner) – 5. Luštinec (Čáp), 39. Ježek (Sedláček, Vitebský), 54. Kmošek (Petira, Ježek). Rozhodčí: Škrobák – Marek, Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Kobra Praha: Bílek – Skočovský, Semrád, Drahorád, Verbík J., Verbík R. – Mužík, Novák, Matějček, Tuma, Chlapík, Šteiner David, Kellner, Hlinka, Antončík, Malovický

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Faltys, Junek, Karlík – Hejna, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Lelka, Kocian, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek

Oba týmy začaly aktivně, převahu však měli hosté ze Dvora. Bílek tak musel zasahovat častěji, než jeho protějšek Čáp. Od prvního hvizdu byly na ledě vidět emoce, což se projevilo na trestných minutách. První trest dostal již ve třetí minutě Hejna za sekání, Kobra tak měla početní výhodu. Po tomto vyloučení padla jediná branka třetiny, ale na opačnou stranu. Do brejku se dostal Jakub Luštinec, který dostal puk od svého gólmana, projel celým hřištěm a zakončil za Bílka. V dalších vyloučeních početních výhodách branka nepadla. Na ledě docházelo k častým střetům mezi hráči, kdy se zúčastnění i fanoušci často dožadovali trestů, rozhodčí ale udělili pouze tři.

Do druhé části vkročila Kobra výrazně aktivněji, ale otěže zápasu brzy opět přebrali hráči Dvora. Nicméně byli to právě domácí, kteří se radovali z další branky. David Kellner vypálil na Čápa. Ten jeho pokus vyrazil, domácí jednaosmdesátka se však dostala ještě k dorážce a zakončila za ležícího gólmana. Bylo tak srovnáno, avšak za pouhých třináct vteřin později šla Kobra do vedení. Po levém mantinelu se protáhl Martin Matějček, dojel před bránu, provedl na Čápa kličku a backhandem zakončil do protějšího růžku branky.

Od této chvíle jako by obě mužstva ubrala na tlaku a hra byla rázem pozvolnější a pomalejší, bez větších šancí. To trvalo až do 39. minuty, kdy se v útoku zorientoval Jan Ježek, který propálil shluk hráčů před sebou a trefil se až za Bílkova záda. Získal tak pro svůj tým opět naději na postup. Ve třetí části pokračoval Rodos v tlaku na bránu, velké šance si ale nevytvořil. Necelých deset minut před koncem šla Kobra do tří, hosté si vybrali oddechový čas. Dlouhou část trestu navíc hráli domácí oslabení 3 na 6 po faulu Jakuba Verbíka. Výhoda byla ukončena poté, co puk trefil jeho bratra Romana.

Verbík se ještě rozčiloval na trestné lavici a dostal tak dalších deset minut osobní trest. Přesilovku sice Dvůr nevyužil, přesně s časem návratu Mužíka, který odpykával trest za Verbíka, ale prudkou střelou zápěstím překonal Bílka Jakub Kmošek. Další branku již utkání nepřineslo a Dvůr se mohl začít radovat. Rodosu se podařilo postoupit v premiérové sezóně do play off výhrou 3:2

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Během tohoto měsíce, kdy se nám v šatně pořád točí nějaká chřipka s angínou, se nám vrátil do sestavy Chlapík. Pak ale zase onemocněl Dominik Šteiner a k tomu ještě dnes nehrál Jedlička, který byl na povinném školení v Tatrách. Takže jsme zase byli mínus dva hráče, bohužel je navíc dlouhodobě zraněný Čurda, ten se nám nejspíš vrátí až za dva týdny. Antončík se teď vrátil po nemoci, ale zatím nemá natrénováno. Snad se nám vrátí někteří do soboty, kdy začíná play off, což je úplně jiná soutěž. S Vrchlabím máme letos dobrou bilanci, tak musíme věřit, že vyhrajeme.