20.01.2018

Kobra srazila lídra tabulky a ze Sokolova přivezla tři body

Barbora Wolfová

S O K O L O V - Kobra nastoupila do zápasu sebevědomě a se zodpovědnou hrou z obrany. Ani jednou nepustila soupeře k vedení ani k vyrovnání, i když k tomu bylo už v první třetině blízko. Pražští však ukázali týmovou sílu a své vedení naopak navýšili. Po šedesáti minutách vedli 5:3 a dokázali si tak po dlouhé době vybojovat tříbodový zisk.

34. kolo, 20.01.2018 v 17:30

HC Baník Sokolov

3:5

(0:1, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 43. Přindiš (Zadražil), 57. Zadražil (Račanský, Čejka), 60. Račanský (Michálek) – 16. Ryzák (Matějček), 34. Jedlička (Antončík), 45. Matějček (Skočovský, Tuma), 46. Chlapík (Novák), 58. Novák (Šteiner, Hlinka). Rozhodčí: Hucl – Sedláček, Vavruška. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

HC Baník Sokolov: P. Hruška – Kvapil, Gombár, Michálek, Rulík, Přindiš (A), Šik (C), Hohl – Kašpar, Račanský (A), Kuběna, Strunz, Ćejka, Šmejc, Zadražil, T. Rohan, Trapl, Nídl, Sus.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Šteiner (A), Drahorád, R. Verbík, Ryzák, Skočovský – Čurda, Sovík, Novák, Jedlička, Matějček (A), Tuma, Chlapík, Hlinka, Antončík (C)

První třetina začala nečekaně. Kobra nasadila ve vysokém tempu a byla jasně aktivnější. Až na pár minut, kdy uzavřel Sokolov Kobru v obraném pásmu. Podle toho svítil po šedesáti minutách i stav na světelné tabuli 3:5.

Prvním, kdo se prosadil, byl v 16. minutě obránce hostí Marek Ryzák. Ten otevřel skóre po přihrávce Martina Matějčka před prázdnou bránu.

Až ve druhé části se skóre změnilo a to opět v neprospěch domácích. Jakub Jedlička se opět utvrdil v pozici nejproduktivnějšího hráče Kobry, když dokázal tečovat střelu kapitána Šimona Antončíka.

Ve 43. minutě však domácí snížili na rozdíl jediné branky. Na pravý kruh si najel Petr Přindiš, který jinak nepřekonaného Václava Moučka, propálil střelou z levého kruhu.

Hosté však nečekali ani dvě minuty na odplatu. Martin Matějček se prosadil jako třetí a navrátil tím svému týmu dvougólové vedení. A protože byli Braničtí při chuti, přidali po jedné minutě a jedné vteřině z hole Adama Chlapíka další branku. I když se ještě konzultovala její platnost kvůli posunutí branky, hlavní rozhodčí ji uznal.

Čtyři minuty před koncem utkání vnukl naději Baníku Matěj Zadražil, který snížil na 2:4. Střelou od modré čáry se trefil přesně do horního růžku brány Moučka. Ovšem kanonáda třetí třetiny nebyla ještě u konce. Domácí si vzali v 57. minutě time-out a rozhodli se o šesti hráčích v poli. Dominik Novák vylepšil vedení Kobry na 5:2, když ulovil puk v pravém rohu, nabruslil si do středního pásma, odkud trefil přesně prázdnou bránu.

Na úplném závěru ještě dostal Sokolov možnost přesilové hry. Odvolali opět gólmana a po rychlé kombinaci udal konečný stav utkání Petr Račanský - 3:5.

Lukáš Mensator (HC Baník Sokolov):
Bohužel je vidět, že Kobra nás nesedí, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Tři porážky v základní části nás určitě mrzí. V průběhu zápasu jsme měli alespoň střelecky navrch, ale na střely se nehraje a Kobra byla holt lepší v produktivitě. Na konci už to bylo trochu vabank. Myslím si, že se nemáme za co stydět, jen to bohužel nevyšlo. Uvidíme, kdo nás bude čekat dál, protože kdyby to náhodou byla Kobra, tak se musíme hodně zlepšit.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha):
Jeli jsme do Sokolova s tím, že tu chceme uhrát minimálně bod a hrát z obrany. Soupeř byl ze začátku asi příliš nahoře, takže to nezvládli a to byla naše výhoda. Hráči si zaslouží poděkování, že plnili přesně to, co jsme se dohodli. Z obrany jsme dali góly, i když na nás soupeř zatlačil, tak to nezvládli, protože to už je otázka, jestli to ten tým zvládne hlavou.