13.01.2018

Navázat na výhru s Bílinou se nepodařilo, Kobra padla s Rodosem

Barbora Wolfová

D V Ů R K R Á L O V É - Po výhře nad Bílinou v prodloužení, chtěla Kobra navázat i na ledě Rodosu. Po celý zápas dotahovala vždy jednogólové manko. Třikrát se to hostům podařilo, ale po šedesáti minutách zůstal nevyrovnaný stav 4:3 a všechny tři body tak zůstávají ve Dvoře Králové.

33. kolo, 13.01.2018 v 17:00

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

4:3

(1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valášek (Hlaváč), 30. Fořt (Petira), 35. Hrazdíra, 56. Luštinec (Kocián) – 15. Šmerha (Tuma, Skočovský), 34. Antončík (Čurda, Verbík), 39. Novák (Hlinka, Chlapík). Rozhodčí: Pilný – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 3:1. Diváci: 520. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp - Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík, Filip, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

HC Kobra Praha: Bílek – Valík, Semrád, Dominik Šteiner, Drahorád, Verbík, Skočovský, Čurda, Novák, Jedlička, Tuma, Chlapík, David Šteiner, Hlinka, Antončík, Šmerha, Ryzák.

Začátek třetiny byl v jasné převaze Rodosu. Kobra pouze bránila veškeré střely, které letaly jedna za druhou a jen občas se dokázala vymanit z vlastního obranného pásma. Útočné řádění Dvora Králové podtrhl gól ve čtvrté minutě. Michael Hlaváč nahodil puk od modré čáry, jeho směr dokázal přesně změnit Milan Valášek, který poslal kotouč až za záda Pavla Bílka.

Až ve čtrnáctě minutě se hra otočila a Kobra zabrala. Při útočné akci dokázal vystřelit David Skočovský. Jeho střela přeskočila jednomu z obránců Dvora hokejku a puku se ujal Tomáš Šmerha, který bez váhání zavěsil pod víko. Od toho momentu už byli lepším týmem hosté, kteří až do konce třetiny měli mnohov šancí. Ve dvou z nich byl hlavním aktérem Jedlička, kterého akce však vždycky dokázali domácí zlikvidovat. Stav utkání po dvaceti minutách byl vyrovnaný 1:1.

Druhá třetina začala mnohem vlažněji. Oba týmy si hlídaly své obranné pásmo a nebylo to tak hektické. Až po desíti minutách opět převzal vedení na svou stranu Dvůr Králové. Z levého kruhu našel Michal Petira na mezikruží připraveného Patrika Fořta, který už měl napřaženo a puk vypálil k pravé tyči, kam se gólman hostí nestihl přesunout. Neuběhlo pět minut a bylo opět vyrovnáno. Kobra využila přesilové hry díky několika přesným přihrávkám, na kterých konci stál Šimon Antončík. Ten stál u pravé tyče brány domácích a puk ihned propasíroval až do sítě mezi tři tyče.

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Po minutě a půl rotiž opět domácí udeřili. Ze založení útočné akce to vzal na sebe talentovaný David Hrazdira, který přesně zamířil a vypálil po projetí přes modrou čáru do pravého horního růžku brány Kobry. Do konce třetiny ještě hosté dokázali potřetí vyrovnat. Po obrovské šanci Rodosu, který by odskočil na dvoubrankový rozdíl, se z protiútoku prosadila Kobra. Filip Hlinka z pravé strany přihrál křížem puk na Dominika Nováka, který ho už jen usměrnil do poloodkryté brány Dvora Králové - 3:3.

Třetí část byla gólově nejchudší. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a inkasovat. Kobra měla možnost minutové přesilové hry pět na tři, které po skvělém bránění domácích nedokázala využít. Necelých pět minut před koncem zápasu se vedení již počtvrté ujali domácí a to krásnou akcí Jakuba Luštince, který překonal obránce Kobry kličkou, najel si z pravé strany k bráně a v souboji jeden na jednoho překonal Pavla Bílka přesnou střelou k bližší tyči do horní části branky.

Kobra už vyrovnat nedokázala a odjíždí tak do Prahy s prázdnou.