Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

29.7.Kamil Bříška: Nejtěžší během lockdownu bylo dívat se na sporty, co se mohly hrát Martina Nová

V uplynulé neodehrané sezóně měl nosit kapitánské "C" na dresu, to mu však zhatil koronavirus. Pro nadcházející ročník je však ostřílený útočník Kamil Bříška znovu plně naskočit do hry a pomoci Kobře do play-off. O letním odpočinku, tréninku či souhře v lajně s Tondrem a Šťastným si přečtete v následujícím rozhovoru.

27.7.Lukáš Sochůrek: Na Kobře jsem velmi spokojený, vždycky máme velký cíleMartina Nová

Od trénování mladých nadějných gólmánků jsme vyrušili brankářskou jedničku Kobry Lukáše Sochůrka, kterého čeká již čtvrtá sezóna v Braníku. Co očekává o nadcházejícího ročníku? Jak se mu líbilo během roku v Kanadě? Čím se zabývá rodinná firma nebo jakou neobvyklou brigádu si vyzkoušel během lockdownu? To vše se dočtete v následujících řádcích.

22.7.Richard Mucha: Hokej mě baví, vadilo mi nehrátMartina Nová

Mezi jednoho ze zástupců mladé krve v kobří kabině patří útočník Richard Mucha. Odchovanec Letňan již od mládežnických let hájí modrožlutý dres a čeká ho třetí sezóna v A-týmu. Před zahájením přípravy na ledě tráví zbytek volného času na Moravě, kde se udržuje v kondici. „Snažím se být neustále tréninku a nejvíce času trávím v přírodě. Sportuji hodně v kopcích,“ prozradil o své přípravě urostlý forvard.

20.7.Tomáš Šťastný: Těším se na Tábor, vždy se mi tam dařiloMartina Nová

Přípravné zápasy již klepou na dveře a suchá příprava se chýlí ke konci. Na pořadu je další z předsezónních rozhovorů, tentokrát jsme vyzpovídali Tomáše Šťastného. Jak se udržoval v kondici během zimy, na co se těší v nové sezóně a jak podniká se Šimonem Antončíkem a Alešem Kneslem? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

15.7.Karolína Skořepová: V kempu chci uspět a dostat se do reprezentaceŠimon Sýkora

Po Alexandře Kalašové dostala další hráčka Kobry pozvánku na přípravný kemp reprezentace do 16 let. Tentokrát trenéry upoutala teprve čtrnáctiletá Karolína Skořepová. Na Kobře hraje se svým bratrem Matějem v žákovských kategoriích, k tomu se chystá k na svůj nízký věk úctyhodné páté sezóně za ženský tým. Kdy se o své nominaci na kemp dozvěděla? A jak porovnává žákovský a ženský hokej?

14.7.Formát Extraligy dorostu doznal mírných změn, Kobra začne ve skupině StředMartina Nová

V uplynulém ročníku se odehrálo pouze několik málo zápasů v rámci Extraligy dorostu. Všichni pěvně věří, že nadcházející sezóna se již tradičně odehraje, a tak je na místě představit několik změn v herním modelu soutěže.

13.7.Dominik Novák: Studium mi pomáhá v individuálním tréninkuMartina Nová

Před zahájením letní přípravy na ledě a startem přípravných zápasů vám nabídneme několik rozhovorů s hráči A-týmů. Jako prvního jsme vyzpovídali útočníka Dominika Nováka, který nám prozradil, jak se připravuje na nadcházející ročník, co dělal během lockdownu a jak se mu daří během studia na Karlově univerzitě.

1.7.Soupiska odhalena! Kostra zůstala stejná, dva mladíci bojují o smlouvuVojtěch Martinek

Čekání je u konce, přinášíme vám první informace o podobě branického kádru pro nadcházející ročník třetí nejvyšší soutěže! Kobra do něj nastoupí s téměř identickou soupiskou jako loni, základní stavební kameny zůstaly na svém místě. Několika drobným změnám se však tým nevyhnul...

28.6.Braničtí v přípravě narazí na staré známé, poprvé do bitvy vyrazí 6. srpnaVojtěch Martinek

Druholigový hokej se sice do Braníku vrátí znovu až v září, před začátkem nové sezóny však svěřence Miloslava Šeby čeká tradiční příprava. V průběhu srpna a začátku září poměří síly s pěti druholigovými celky a nebude chybět ani derby o hlavní město.

16.6.Ondřej Pavel: Chci se dostat do NHLŠimon Sýkora

V dalším rozhovoru jsme se o uplynulé sezóně bavili s Ondřejem Pavlem. Kobří odchovanec, který pomohl dorostencům z Braníku k historickému postupu do extraligy, tráví již pátou sezónu za oceánem. Letos poprvé si ale mohl vyzkoušet univerzitní hokej v prestižní NCAA, kde se i přes letošní bezpečnostní opatření podařila odehrát veliká porce zápasů.

2.6.Kobra hledá nové tváře! Přijď k nám do Braníku i ty!Klub
16.5.Jiří Svoboda: Největší odměnou je, když jsou oba týmy spokojenéMartina Nová

Kobra nemá své zastoupení jen v řadách aktivních vrcholových hokejistů, ale třeba také mezi rozhodčími. Právě na dráhu arbitra se po konci svého působení v branických mládežnických týmech vydal nyní již extraligový sudí Jiří Svoboda, který byl za svou tvrdou práci minulé pondělí odměněn cenou pro nejlepšího rozhodčího nejvyšší soutěže. Ku příležitosti tohoto mimořádného ocenění jsme jej krátce vyzpovídali.

4.5.Změna u dorostu, od nové sezóny bude lodivodem Jiří DoležalVojtěch Martinek

Složení trenérských štábů nejstarších mládežnických kategorií Kobry se po uplynulé sezóně mírně obmění. Dorostenců se totiž nově ujme zkušený sedmapadesátiletý trenér Jiří Doležal, který naposledy působil jako asistent u prvoligové Slavie Praha.

29.4.Oldřich Cichoň, branický had v barvách Sokolova a SpartyMartina Nová

V uplynulé sezóně figuroval na soupisce Sparty mladý nadějný brankář, jehož hokejové krůčky začínaly na Kobře. Má za sebou dvacetiminutovou premiéru v extralize, odchytanou sezonu v prvoligovém Sokolově a několik účastí na kempech mládežnické reprezentace. Řeč je o Oldřichu Cichoňovi, se kterým pro příští ročník pražský extraligový celek i nadále počítá. Jak vidí své šance na MS U20, co ho v nejbližších dnech čeká a jak se zabydlel v Sokolově, se o kobřím odchovanci dočtete v následujících řádcích.

19.4.Jakub Altrichter: Z mistrovství osmnáctek chceme medailiVít TrubičkaKobra bude mít své zastoupení na nadcházejícím mistrovství světa hráčů do 18 let. A to v podobě svého odchovance Jakuba Altrichtera, který oblékal dres branického týmu do sezóny 2016/2017 a postupně se propracoval ke startům v dospělém hokeji ve švédské druholigové Moře IK a také v prvoligovém Šumperku. Pravidelně také nastupuje za mládežnické reprezentace. „Angažmá na Kobře mi dalo hodně, dostal jsem velký prostor na ledě a poznal skvělou partu kluků,“ vrátil se syn úspěšného gólmana k počátkům své kariéry.
26.3.Petr Hrbek a Martin Slanina: Děti aspoň získají nějakou samostatnost Vojtěch Martinek

V posledních dnech jsme prostor na našich stránkách věnovali hlavně branickému mládežnickému hokeji, specificky jeho fungování v době koronavirové pandemie a s ní spojenými vládními restrikcemi. Jako poslední na naše otázky odpovídal lodivod čtvrté třídy Petr Hrbek a asistent trenéra u deváté třídy a dorostu Martin Slanina.

18.3.Šimon Antončík: Spolupráce s rodiči je pro klub alfou a omegouVojtěch Martinek

Série rozhovorů s mládežnickými kouči branického klubu pokračuje dalším článkem. Tentokrát na naše otázky odpovídal Šimon Antončík, bývalý kapitán A-týmu a současný hlavní trenér šesté třídy. Jak se jeho svěřenci udržují v kondici v této nelehké době?

8.3.Milan Vrzal: Jsme stále připraveni začít s tréninkem na leděŠimon Sýkora

Jako další z trenérů ohodnotil současný stav a situaci během pandemické přestávky hlavní trenér extraligového dorostu Kobry, Milan Vrzal. Ohodnotil letošní, předčasně ukončenou sezónu a nastínil přípravu svých svěřenců. Dále popsal, jak byla Kobra jako klub již zařízena k bezpečnému návratu na led pro všechny mládežnické kategorie.

4.3.Miloš Pecka: Hokejista patří na stadion!Vojtěch Martinek

Koronavirová pandemie, která loni v říjnu nastavila stopku mládežnickým soutěžím, se dotkla i branických juniorů. V dalším díle série článků o mládežnickém hokeji se budeme věnovat právě jim, na naše otázky totiž tentokrát odpovídal jejich kouč Miloš Pecka.

3.3.Do soutěže o sportovce Prahy 4 se probojoval i zástupce KobryMarek Baloun, Vojtěch Martinek

Městská část Praha 4 i přes katastrofu, kterou uvalila na sport pandemie Covid-19, opět hledá svého sportovce roku. V kategorii mužů se nominačním kolem probruslil i teprve dvanáctiletý zástupce Kobry Matěj Jizba, kterého život příliš nešetřil.

3.3.Jiří Hájek: Nenechme se otrávit a zlomitMartina Nová

V rámci série rozhovorů s mládežnickými trenéry se nyní rozpovídal o hokeji v době covidové Jiří Hájek, který se na Kobře stará o žákovské kategorie. Zároveň tvoří i mezičlánek mezi klubem a Českým hokejem. Jak se mu daří plnit tuto funkci a jaké je většinu sezony trénovat online? To se dočtete v následujících řádcích.

1.3.Lukáš Langer: Čím je pauza delší, tím je těžší malé sportovce přimět k tréninkuVojtěch Martinek

Následující týdny budou na našem webu zasvěceny branickému mládežnickému hokeji. Trenérům všech kategorií byl zaslán dotazník ohledně činnosti jejich mužstva v uplynulých měsících, přičemž jako první nám odpovídal gólman A-týmů a kouč druhých a třetích tříd Lukáš Langer.

25.2.Patrik Šeba o klubové ekonomice v době pandemieRedakceO ekonomické situaci v klubu HC Kobra Praha hovoříme s viceprezidentem a zástupcem ředitele, panem Patrikem Šebou.
23.2.Prohlášení prezidenta klubu Miloslava Šeby k tréninkům mládežeKlubPrezident klubu HC Kobra Praha se pro webové stránky vyjádřil k aktuální situaci kolem přetrvávajících omezení tréninků mládežnických kategorií v souvislosti s pandemií koronaviru.
18.2.Gólmanka dorostu Pejšová: Zápasy na Kobře byly tím nejlepším, šlo na mě hodně střelVít TrubičkaKobra má ve svých řadách pravidelnou účastnici kempu ženské seniorské reprezentace. Tou je gólmanka dorostu Julie Pejšová, která na Braníku odchytala svou první sezónu. „Z Kobry se mi ozvali jako první. Pomáhá mi, že na mě zde chodilo velké množství střel a díky tomu se můžu zlepšovat,“ řekla sice stále ještě juniorská reprezentační brankářka, už ale nastupující pouze za A tým o svém branickém angažmá.
12.2.Odchovanci ve světě, 2. díl: stopa Kobry v Čechách, na Slovensku i ve FinskuVít Trubička

V prvním díle velkého přehledu odchovanců pražské Kobry jsme si představili Dominika Furcha, který aktuálně chytá v Minsku, a partu mladých hráčů, jejichž stopy vedly za velkou louži. Dnes zůstaneme v Evropě a podíváme se na hráče působící jak v českých soutěžích, tak za hranicemi. Hned na úvod se budeme věnovat branickým fanouškům jistě dobře známému borcovi, jenž zakotvil ve Finsku.

5.2.Odchovanci ve světě, 1. díl: minský Furch nebo američtí vysokoškoláciVít TrubičkaPražská Kobra dala českému hokeji bezpochyby plno zajímavých hráčů, kteří to ve své kariéře dotáhli dost daleko, nebo je ještě slavná budoucnost čeká. Mají k ní ale celkem statečně nakročeno. Kdo jsou aktivní hráči, kteří to dotáhli z Kobry do světa? Jak se jim aktuálně daří a kde vůbec působí? To se dozvíte v tomto prvním díle přehledu úspěšných branických odchovanců.
1.2.Soutěže se už nerozjedou! Svaz posvětil jejich předčasné ukončeníMarek BalounDlouho se čekalo, zda pandemická opatření povolí návrat k zápasovému harmonogramu a soutěž se dohraje. Situace je ale nadále vážná a je zřejmé, že původně stanovenou hranici poloviny utkání nebude možné překonat. Výkonný výbor Českého Hokeje tudíž dnes oficiálně rozhodl o předčasném ukončení, a to jak pro Kobří A-tým a B-tým, tak pro všechny mládežnické soutěže i ligu žen.
30.12.Rozhodnutí vedení HC Kobra PrahaKlub
17.11.Zapsáni do historie Kobry zlatým písmem: kdo si vybojoval nejvíce kanadských bodů?Vít TrubičkaA je tu první pětice nejproduktivnějších hráčů novodobé historie Kobry Praha od roku 1999. Na rozdíl od předchozí pětky se tentokrát už bude jednat jen o bývalé hráče branického týmu, z nichž všichni už také ukončili kariéru. O kom vlastně bude řeč? Mezi prvních pět nejproduktivnějších se dostali Ivan Georgiev, Jaroslav Žáček, Martin Paris, Jiří Jakeš a konečně absolutní lídr David Bárta.

přát., Pátek 6.8.2021 | 18:00

HC Kobra Praha

MOSTEČTÍ LVI

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

Aktuálně na webu


partneři klubu