Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

2.6.Kobra hledá nové tváře! Přijď k nám do Braníku i ty!Klub
16.5.Jiří Svoboda: Největší odměnou je, když jsou oba týmy spokojenéMartina Nová

Kobra nemá své zastoupení jen v řadách aktivních vrcholových hokejistů, ale třeba také mezi rozhodčími. Právě na dráhu arbitra se po konci svého působení v branických mládežnických týmech vydal nyní již extraligový sudí Jiří Svoboda, který byl za svou tvrdou práci minulé pondělí odměněn cenou pro nejlepšího rozhodčího nejvyšší soutěže. Ku příležitosti tohoto mimořádného ocenění jsme jej krátce vyzpovídali.

4.5.Změna u dorostu, od nové sezóny bude lodivodem Jiří DoležalVojtěch Martinek

Složení trenérských štábů nejstarších mládežnických kategorií Kobry se po uplynulé sezóně mírně obmění. Dorostenců se totiž nově ujme zkušený sedmapadesátiletý trenér Jiří Doležal, který naposledy působil jako asistent u prvoligové Slavie Praha.

29.4.Oldřich Cichoň, branický had v barvách Sokolova a SpartyMartina Nová

V uplynulé sezóně figuroval na soupisce Sparty mladý nadějný brankář, jehož hokejové krůčky začínaly na Kobře. Má za sebou dvacetiminutovou premiéru v extralize, odchytanou sezonu v prvoligovém Sokolově a několik účastí na kempech mládežnické reprezentace. Řeč je o Oldřichu Cichoňovi, se kterým pro příští ročník pražský extraligový celek i nadále počítá. Jak vidí své šance na MS U20, co ho v nejbližších dnech čeká a jak se zabydlel v Sokolově, se o kobřím odchovanci dočtete v následujících řádcích.

19.4.Jakub Altrichter: Z mistrovství osmnáctek chceme medailiVít TrubičkaKobra bude mít své zastoupení na nadcházejícím mistrovství světa hráčů do 18 let. A to v podobě svého odchovance Jakuba Altrichtera, který oblékal dres branického týmu do sezóny 2016/2017 a postupně se propracoval ke startům v dospělém hokeji ve švédské druholigové Moře IK a také v prvoligovém Šumperku. Pravidelně také nastupuje za mládežnické reprezentace. „Angažmá na Kobře mi dalo hodně, dostal jsem velký prostor na ledě a poznal skvělou partu kluků,“ vrátil se syn úspěšného gólmana k počátkům své kariéry.
26.3.Petr Hrbek a Martin Slanina: Děti aspoň získají nějakou samostatnost Vojtěch Martinek

V posledních dnech jsme prostor na našich stránkách věnovali hlavně branickému mládežnickému hokeji, specificky jeho fungování v době koronavirové pandemie a s ní spojenými vládními restrikcemi. Jako poslední na naše otázky odpovídal lodivod čtvrté třídy Petr Hrbek a asistent trenéra u deváté třídy a dorostu Martin Slanina.

18.3.Šimon Antončík: Spolupráce s rodiči je pro klub alfou a omegouVojtěch Martinek

Série rozhovorů s mládežnickými kouči branického klubu pokračuje dalším článkem. Tentokrát na naše otázky odpovídal Šimon Antončík, bývalý kapitán A-týmu a současný hlavní trenér šesté třídy. Jak se jeho svěřenci udržují v kondici v této nelehké době?

8.3.Milan Vrzal: Jsme stále připraveni začít s tréninkem na leděŠimon Sýkora

Jako další z trenérů ohodnotil současný stav a situaci během pandemické přestávky hlavní trenér extraligového dorostu Kobry, Milan Vrzal. Ohodnotil letošní, předčasně ukončenou sezónu a nastínil přípravu svých svěřenců. Dále popsal, jak byla Kobra jako klub již zařízena k bezpečnému návratu na led pro všechny mládežnické kategorie.

4.3.Miloš Pecka: Hokejista patří na stadion!Vojtěch Martinek

Koronavirová pandemie, která loni v říjnu nastavila stopku mládežnickým soutěžím, se dotkla i branických juniorů. V dalším díle série článků o mládežnickém hokeji se budeme věnovat právě jim, na naše otázky totiž tentokrát odpovídal jejich kouč Miloš Pecka.

3.3.Do soutěže o sportovce Prahy 4 se probojoval i zástupce KobryMarek Baloun, Vojtěch Martinek

Městská část Praha 4 i přes katastrofu, kterou uvalila na sport pandemie Covid-19, opět hledá svého sportovce roku. V kategorii mužů se nominačním kolem probruslil i teprve dvanáctiletý zástupce Kobry Matěj Jizba, kterého život příliš nešetřil.

3.3.Jiří Hájek: Nenechme se otrávit a zlomitMartina Nová

V rámci série rozhovorů s mládežnickými trenéry se nyní rozpovídal o hokeji v době covidové Jiří Hájek, který se na Kobře stará o žákovské kategorie. Zároveň tvoří i mezičlánek mezi klubem a Českým hokejem. Jak se mu daří plnit tuto funkci a jaké je většinu sezony trénovat online? To se dočtete v následujících řádcích.

1.3.Lukáš Langer: Čím je pauza delší, tím je těžší malé sportovce přimět k tréninkuVojtěch Martinek

Následující týdny budou na našem webu zasvěceny branickému mládežnickému hokeji. Trenérům všech kategorií byl zaslán dotazník ohledně činnosti jejich mužstva v uplynulých měsících, přičemž jako první nám odpovídal gólman A-týmů a kouč druhých a třetích tříd Lukáš Langer.

25.2.Patrik Šeba o klubové ekonomice v době pandemieRedakceO ekonomické situaci v klubu HC Kobra Praha hovoříme s viceprezidentem a zástupcem ředitele, panem Patrikem Šebou.
23.2.Prohlášení prezidenta klubu Miloslava Šeby k tréninkům mládežeKlubPrezident klubu HC Kobra Praha se pro webové stránky vyjádřil k aktuální situaci kolem přetrvávajících omezení tréninků mládežnických kategorií v souvislosti s pandemií koronaviru.
18.2.Gólmanka dorostu Pejšová: Zápasy na Kobře byly tím nejlepším, šlo na mě hodně střelVít TrubičkaKobra má ve svých řadách pravidelnou účastnici kempu ženské seniorské reprezentace. Tou je gólmanka dorostu Julie Pejšová, která na Braníku odchytala svou první sezónu. „Z Kobry se mi ozvali jako první. Pomáhá mi, že na mě zde chodilo velké množství střel a díky tomu se můžu zlepšovat,“ řekla sice stále ještě juniorská reprezentační brankářka, už ale nastupující pouze za A tým o svém branickém angažmá.
12.2.Odchovanci ve světě, 2. díl: stopa Kobry v Čechách, na Slovensku i ve FinskuVít Trubička

V prvním díle velkého přehledu odchovanců pražské Kobry jsme si představili Dominika Furcha, který aktuálně chytá v Minsku, a partu mladých hráčů, jejichž stopy vedly za velkou louži. Dnes zůstaneme v Evropě a podíváme se na hráče působící jak v českých soutěžích, tak za hranicemi. Hned na úvod se budeme věnovat branickým fanouškům jistě dobře známému borcovi, jenž zakotvil ve Finsku.

5.2.Odchovanci ve světě, 1. díl: minský Furch nebo američtí vysokoškoláciVít TrubičkaPražská Kobra dala českému hokeji bezpochyby plno zajímavých hráčů, kteří to ve své kariéře dotáhli dost daleko, nebo je ještě slavná budoucnost čeká. Mají k ní ale celkem statečně nakročeno. Kdo jsou aktivní hráči, kteří to dotáhli z Kobry do světa? Jak se jim aktuálně daří a kde vůbec působí? To se dozvíte v tomto prvním díle přehledu úspěšných branických odchovanců.
1.2.Soutěže se už nerozjedou! Svaz posvětil jejich předčasné ukončeníMarek BalounDlouho se čekalo, zda pandemická opatření povolí návrat k zápasovému harmonogramu a soutěž se dohraje. Situace je ale nadále vážná a je zřejmé, že původně stanovenou hranici poloviny utkání nebude možné překonat. Výkonný výbor Českého Hokeje tudíž dnes oficiálně rozhodl o předčasném ukončení, a to jak pro Kobří A-tým a B-tým, tak pro všechny mládežnické soutěže i ligu žen.
30.12.Rozhodnutí vedení HC Kobra PrahaKlub
17.11.Zapsáni do historie Kobry zlatým písmem: kdo si vybojoval nejvíce kanadských bodů?Vít TrubičkaA je tu první pětice nejproduktivnějších hráčů novodobé historie Kobry Praha od roku 1999. Na rozdíl od předchozí pětky se tentokrát už bude jednat jen o bývalé hráče branického týmu, z nichž všichni už také ukončili kariéru. O kom vlastně bude řeč? Mezi prvních pět nejproduktivnějších se dostali Ivan Georgiev, Jaroslav Žáček, Martin Paris, Jiří Jakeš a konečně absolutní lídr David Bárta.
12.11.Poděkování za přání k narozeninám prezidenta klubu Miloslava ŠebyKlub

Rád bych touto cestou poděkoval za veškeré gratulace ke kulatým sedmdesátým narozeninám, které mi od včerejšího dne chodí na e-mail a sms. Věk vnímám pouze jako číslo, důležité pro mě jsou získané zkušenosti, které mohu předávat dále. Přeji si, abychom společně co nejdříve překonali současnou pandemii a věřím, že brzy sejdeme na ledě, ještě silnější, než jsme byli před vynucenou pauzou. Dobrou zprávou pro klub je, že nikdo z hráčů během tohoto těžkého období neodešel, naopak, podařilo se nám získat pět nových hráčů do mládežnických družstev.

Miloslav Šeba,
president HC Kobra Praha, předseda dozorčí rady ČSLH a předseda sdružení zimních stadionů ČR

29.10.Zpátky do minulosti. Komu se dařilo od devadesátých let v produktivitě nejvíce?Vít TrubičkaV branickém kádru se za dlouhá léta druholigové existence protočilo vskutku velké množství hráčů. Málokteří z nich ale zanechali v týmu tak výraznou stopu jako ti, o kterých bude v následujícím článku zmínka. Pojďme si společně připomenout ty nejproduktivnější v celé novodobé historii Kobry. Na řadě je tentokrát první pětice, od desátého do šestého místa.
24.10.Vostárek, Bílek, Sochůrek. Kdo hájil branickou klec v posledních dvaceti letech nejčastěji?Vojtěch Martinek

Všechny české hokejové soutěže stojí, kluziště zejí prázdnotou již dva týdny a bohužel ještě nějakou dobu zřejmě budou. To ovšem vůbec nevadí! Nucená pauza nám dává ideální příležitost zapátrat historií branického klubu a připomenout si jeho největší ikony a nejslavnější momenty. V prvním ze série několika článků si dnes uděláme krátkou exkurzi mezi tři tyče a podíváme se, kdo se v posledních dvaceti letech v pražské brance postupně vystřídal.

22.10.Vyjádření prezidenta klubu HC Kobra Praha k nastalé situaci ohledně koronaviru COVID 19Tisková zpráva

Přinášíme vyjádření prezidenta týmu k současné krizi a s ní souvisejícími bezpečnostními opatřeními. Ty se zatím jeví pro české stadiony jako fatální, pokud budou pokračovat.

10.10.V posledním zápase před pauzou vyhrály Kobry v LovosicíchLOV - KOB 3:7, 5.kolo | Šimon Sýkora

Dva dny před nuceným přerušením veškerých sportovních utkání vyrazily branické hokejistky na led posledních Lovosic. Duel hraný již od 13 hodin otevřela v šesté minutě Barbora Šebíková, o minutu později zvyšovala snajperka Veronika Prošková. V první třetině přidala na 3:0 ještě Jennifer Řezníčková, následně však domácí snížily brankou Kláry Růžičkové. Pro Lovosice šlo o vůbec první branku v sezóně po třízápasovém půstu. Krátce po zahájení druhé periody vstřelila vítěznou branku Alexandra Kalašová, o čtyři minuty později si připsala druhý střelecký zářez v utkání. Takzvaný gól do šatny vsítila opět Veronika Prošková, Kobry tak o druhé pauze vedly 6:1. V poslední části nejprve dvakrát snížily domácí hráčky, jako poslední se na střeleckou listinu zapsala Adéla Nebeská.

10.10.Kobra v posledním zápase před nucenou pauzou neuspěla v ChebuCHE - KOB 2:1, 7.kolo | Martina Nová

Hokejisté pražské Kobry vycestovali na západ Čech k poslednímu zápasu před nuceným přerušením všech sportovních soutěží z důvodu koronavirové pandemie. Přestože se Kobře povedlo snížit v druhé polovině utkání dvoubrankové manko, k otočení skóre už nedošlo. Braničtí tak odjíždějí z Chebu bez bodu a s prohrou 1:2

10.10.První pražské derby skončilo porážkou, dorost na Spartě padl 1:5SPA - KOB 5:1, 7.kolo | Vojtěch MartinekSobotní odpoledne zavedlo svěřence Milana Vrzala do Holešovic, kde se utkali s dorostem Sparty. Proti papírově silnějšímu soupeři se dlouho drželi a v polovině druhé třetiny šli dokonce po trefě Maxe Šrámka do vedení, nicméně domácím se povedlo stav otočit a po závěrečné siréně svítilo na světelných tabulích v hale skóre 5:1.
9.10.Skvělý výkon Pejšové nestačil, dorostenci dohrávku s Dynamem nezvládliKOB - PCE 0:5, 3.kolo | Vojtěch MartinekČekání na první body nového ročníku pokračuje dál, série porážek branického dorostu se protahuje na šest utkání. V posledním domácím duelu před nucenou dvoutýdenní pauzou zapříčiněnou vládními opatřeními mládežníci Kobry přivítali Dynamo, kterému i přes kvalitní výkony gólmanky Julie Pejšové podlehli 0:5. Braničtí tak i nadále zůstávají na posledním místě tabulky skupiny Střed.
9.10.Poslední zápas před přerušením soutěže! Kobra nastoupí proti nováčkovi z ChebuCHE - KOB 2:1, 7.kolo | Tadeáš Podolka

Druhou hokejovou ligu čeká před jejím dočasným zastavením poslední hrací kolo. Braničtí se přitom vydají na jednu z nejdelších cest. Vzdálenost mezi stadionem Kobry a tím chebským je totiž dlouhých 179 kilometrů. Nováček ze západních Čech naposledy překvapil výhrou 6:3 proti silnému Havlíčkovu Brodu. Kobra v minulém zápasu také vysoko porazila tým z Vysočiny, a to 6:2. V sobotu se tyto dva dobře naladěné týmy utkají před prázdnými tribunami na zimním stadionu v Chebu od 17:00. Diváci stále nemohou fandit přímo u ledu kvůli koronavirovým opatřením.

9.10.Juniorka v posledním utkání před pauzou porazila Chrudim, doma uspěla 3:2KOB - CHR 3:2, 6.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloše Pecky zvládli páteční utkání s Chrudimí na jedničku, po výhře 3:2 si na své konto připisují další tři body a stále se tak drží v horní polovině tabulky západní skupiny extraligy juniorů! Brankami se v utkání blýskli Jan Ksandr, Robin Míšek a Volodymyr Borodenko, z brankoviště pak své spoluhráče jistil Adam Dusil. Další duel mládežníci odehrají minimálně za dva týdny.

2. kolo, Pondělí 5.10.2020 | 18:30

HC Příbram

HC Kobra Praha

Zrušeno

                               

Aktuálně na webu


partneři klubu