07.09.2022

Oběma zápasům by slušela remíza, dnešní konec byl krutý, říká Tomáš Šťastný

Tadeáš Podolka

Velmi vyrovnaný zápas mezi Kobrou a Letci byl rozhodnut necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby v prospěch Letňan. Druhou prohru v řadě proti stejnému soupeři zhodnotil jeden z tahounů Branických Tomáš Šťastný.

Tomáši, byl to velmi těžký zápas s gólem těsně před koncem. Jak bys jej zhodnotil?

Zápas se mi hodnotí složitě. Byl ale hezký, rychlý a hrálo se nahoru dolů. Hodně se bruslilo, takové zápasy mě baví. Co bych vypíchnul, tak je neproměněná přesilovka pět na tři a nepovedená druhá třetina, kde jsme byli hrozně rozházení. Musíme být klidnější na puku a víc s ním hrát.

Obě utkání s Letci byla vyrovnaná. Jakým způsobem bys je mezi sebou porovnal?

Těžká otázka. Myslím si, že minulý zápas byl od nás určitě lepší, ale ani v jednom ani ve druhém jsme netahali za kratší konec. Oběma zápasům by slušela remíza, dnešní konec byl krutý. My jsme měli maličko navíc.

Vnímáte v kabině, že jde o pražské derby, byť to není tradiční rivalita?

Já bych řekl, že to je derby. Kluci, kteří jsou z Prahy a znají se mezi sebou, tak to tak vnímají.

Dalším soupeřem budou Benátky nad Jizerou. Co si od toho zápasu slibuješ, vzhledem k tomu, že první přípravné střetnutí skončilo 8:5?

Těším se na rychlý hokej. Jsou to šikovní kluci, je tam velké hřiště a bude se více bruslit. Bude tam víc prostoru a doufám, že si rychle zvykneme. Těším se i na Kamila. (pozn. red. Kamila Bříšku - bývalého kapitána Kobry). Taky se těším na to, že je podruhé porazíme. Hrají hezký, otevřený hokej, tak si myslím, že to bude hezký zápas. Doufám, že vyhrajeme.

Sezona se blíží. Budete mít ve skupině 16 týmů, což je výrazná změna oproti loňskému hernímu systému. Co na to říkáš?

Systém je výrazně lepší. Těšíme se na těžké zápasy, třeba do Tábora, kde chodí hodně lidí, a kde se nám docela daří. Těšíme se do Chomutova, kde bude taky hodně lidí. Já osobně se strašně těším do Vrchlabí, kde jsem pět roků působil. Je to daleko lepší hrát s každým doma a venku. Určitě je to lepší než se potkávat šestkrát ve skupině, pak ještě v přátelácích a v play off. My jsme byli schopní sehrát snad 15 zápasů za sezonu s jedním soupeřem, takže to je oživení. Bude maličko delší cestování, ale když budeme vyhrávat, o to bude hezčí cesta domů.partneři klubu