04.11.2022

Znovu doma. V sobotu přivítá Kobra hráče Řisut

Matěj Sousedík

Po utkání na ledě Klatov se Braničtí představí znovu doma. V sobotu přivítá Kobra na svém ledě Řisuty. Kobra bude chtít napravit porážku z Klatov 2:4 z minulého zápasu.

Hokejistům Kobry se v posledních utkáních začíná výsledkově dařit, když z posledních pěti utkání třikrát vyhráli a v tabulce skupiny Západ se vyhoupli na sedmou pozici. Poslední zápas jim ale výsledkově nevyšel, protože na ledě Klatov padli 2:4. Jedinými střelci Pražanů v tomto zápase byli Jakub Janča a Dominik Novák. Po dvou třetinách Braničtí vedli 2:1, ale domácí třemi brankami v poslední třetině otočili skóre. Nejlepšími střelcem týmu je Václav Zídek, který ve 12 utkáních zaznamenal 12 bodů (9+3).

Utkání v Klatovech bylo specifické pro útočníka Pražanů Matěje Koldu, který do klubu zamířil právě z Klatov.

Naopak soupeř Kobry z Řisut, je na tom v tabulce mnohem hůř. Po třinácti utkáních je se sedmi body na posledním místě. Navíc inkasovaly už 82 branek. Naposledy Řisuty vyhrály 15. října na "domácím" ledě ve Slaném nad Mostem 7:4.

Od té doby prohrály šest zápasů v řadě. Naposledy prohrály v domácím utkání s Hronovem 4:8. O výsledku rozhodla hlavně druhá třetina, kterou hosté vyhráli 5:1. Hlavním strůjcem byl útočník hostů Norair Hovsepyan, který hned čtyřikrát skóroval.

Řisuty střelecky táhne zejména Vítězslav Bílek. Forvard, jenž má zkušenosti i z extraligy, zatím ve 13 zápasech zaznamenal 23 bodů (13+10).

Kobra je tak v tomto zápase velkým favoritem na zisk dalších tří bodů do tabulky.


Utkání Kobra - Řisuty startuje na stadionu v Braníku v sobotu v 18 hodin. Pokud nemůžete přijít Kobru osobně podpořit, můžete sledovat online přenos na webu onlajny.com nebo videopřenos přes platformu czechicehockey.tv.související články

04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek


partneři klubu