05.11.2022

Snový nástup, avšak rychlé přerušení. Zápas s Řisuty se bude dohrávat!

Vít Trubička

Povedený úvod Branických v prvním ze série domácích klání! Proti Řisutům se celkem brzo dostal k vedení 3:0. To si ovšem přenese do dalšího termínu, neboť ve 14. minutě došlo k přerušení utkání kvůli díře v ledu. Kobra tak zápas s buldoky dohraje v pozdějším datu.

Úvod zápasu vyšel zcela jednoznačně lépe branickému týmu. Už v čase 3:17 ho poslal do vedení Matěj Kolda, jemuž se povedlo dorazit kotouč do odkryté branky. Gólostroj Kobry ovšem tímto nekončil, o necelou minutu později navýšil vedení Martin Petrák doklepnutím odraženého puku od gólmanových betonů.

Na 3:0 o čtyři minuty později upravil skóre po úniku po levém křídle Dominik Novák. Tlak ze strany domácího týmu ovšem ani poté nekončil, byť po zbytek času byl řisutský gólman Šubrt obezřetnější a kotouč za svá záda nepustil.

Víc toho ale pro tento večer v Braníku k vidění nebylo. Utkání bylo už na počátku 14. minuty přerušeno z důvodu nezpůsobilosti ledové plochy a bude se dohrávat v jiný termín.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Měli jsme od začátku utkání převahu, a taky jsme jí vyjádřili góly a vedli jsme 3:0. Když zbývalo 6:51 do konce první třetiny, tak došlo k reklamaci ledu z důvodu rýhy a utkání bylo přerušeno. Rozhodčí si pak zavolal trenéry obou mužstev, jestli jsou ochotní pokračovat. Trenér Řisut Pavel Křepelka se rozhodl, že pokračovat nebude, přičemž ledová plocha byla dostatečně zamrzlá a způsobilá. Rozhodčí pak následně utkání ukončil. My, jako klub, podáme podnět k jednání Sportovně-technické komise, protože se nám v případě dohrávání zápasu vytvoří drahé náklady na ledovou plochu a rozhodčí."partneři klubu