13.11.2022

Ukázali jsme, že umíme hrát dobrý hokej. Díky tomu jsme vybojovali výhru, říká Michal Daniel

Vít Trubička

Jedním ze strůjců výhry Kobry nad ústeckým Slovanem je útočník Michal Daniel, který na Braník právě ze severu Čech přišel. Ve svém šestém startu v dresu Kobry si navíc připsal svůj úvodní gól i úvodní asistenci v letošní sezoně. „Za gól jsem určitě rád. Dlouho jsem se nedokázal trefit,“ doplnil své dojmy ze vstřelené branky.

Se Slovanem jste v jednu chvíli vedli 6:2, nakonec alespoň výhra o jeden gól. Jak cenná pro vás je?

Ústí bylo před zápasem v roli favorita. My jsme ale ukázali, že také umíme hrát dobrý hokej a ubojovali jsme to. Na konci to bylo trochu infarktové, Socha zvládl chytit nájezd, ale dotáhli jsme to do vítězného konce.

Jak jste si věřili v té situaci, kdy sudí dvě vteřiny před koncem utkání odpískal trestné střílení proti vaší brance?

V takový moment to je padesát na padesát. Určitě to nebylo nic lehkého pro gólmana, ani pro útočníka, který jel nájezd.

Bylo důležité i to, že jste v žádné pasáži utkání nemuseli dotahovat ztrátu? Buď jste vedli nebo bylo skóre vyrovnané.

Určitě nám pomohlo, když jsme vedli. Dali jsme nějaké šťastné góly, které vzešly z našeho tlaku na ústeckou branku.

Defakto se dá říct, že se jedná o vaše čtvrté vítězství v řadě. Pokud si lze odmyslet zaváhání s Letňany, tak dokonce sedmé. Jste si doma o něco jistější než venku?

Řekl bych, že ano. Je to i specifickým ledem, který je zde trochu menší než na jiných stadionech. Hrajeme dobrý systém, který jsme proti Ústí dodržovali a díky tomu se utkání povedlo.

Jak se tobě osobně hrálo proti týmu, ze kterého jsi na Braník přišel?

Bylo to zvláštní. Znám všechny kluky v týmu, i trenéry. Stále v Ústí trénuju. Pro mě to bylo dost specifické, proti sobě hrály dva týmy, ve kterých jsem doma.

Stejně tak jsi nyní zaznamenal první sezonní gól a asistenci. Jak si toho ceníš?

Za body jsem určitě rád. Předtím jsem se nějakou dobu nedokázal prosadit. Že mi to vyšlo zrovna proti Ústí, takový je hokej.