20.11.2022

Ze začátku jsme byli v křeči, ale měli jsme větší touhu po vítězství, říká Svach

Aleš Skok

Hokejisté Kobry zvládli důležité utkání s Vrchlabím, které nakonec porazili 3:1 a díky tomu se před něj vyhoupli na šesté místo druholigové tabulky. K výhře pomohl stabilně kvalitním výkonem i obránce Václav Svach, který byl rád, že tým hodil poslední vysokou porážku s Táborem za hlavu a z těžkého zápasu nakonec vydřel tři body.

Jak důležitá je výhra nad Vrchlabím? Po poslední porážce s Táborem jste si určitě potřebovali zvednout sebevědomí.

Přesně tak, potřebovali jsme si zvednout náladu a zlepšit chuť. Minule se nám to opravdu nepovedlo, ale jsme rádi, že jsme to nyní zvládli. Jsou to hodně důležité body do tabulky. Jsme rádi, že jsme je přeskočili. Je to super.

Neměli jste na začátku zápasu ještě tu poslední vysokou porážku v hlavě?

Snažili jsme se tu porážku co nejdřív smáznout, ale věděli jsme, že to musíme odčinit na ledě. Ale na začátku asi bylo vidět, že jsme trochu v křeči. Nicméně jsme se to snažili odčinit. Nakonec jsme to dokázali, což je důležité.

S Vrchlabím to byl hodně bojovný hokej. Jak vám osobně se hrálo?

Máte pravdu, bylo to hodně soubojové a je pravda, že mně jde lépe bořit než tvořit. Mně to vyhovovalo a hrálo se mi moc dobře.

Vzhledem k postavení v tabulce i prvnímu vzájemnému duelu se dalo čekat, že to bude hodně vyrovnané. Bylo něco, co vás od Vrchlabí překvapilo?

Čekali jsme přesně to, jak to nakonec vypadalo. Věděli jsme, že to bude nahoru dolu a že to bude vyrovnané až do konce. Věděli jsme, že bude rozhodovat každý gól a jsme rádi, že jsme zrovna my dali na konci ty dva klíčové góly.

Co bylo klíčové?

Rozhodlo to, že jsme si prostě šli za vítězstvím. Do třetí třetiny jsme vstoupili mnohem lépe než oni a chtěli jsme vyhrát. Měli jsme větší touhu po vítězství.

Co jste říkal na fanouškovskou podporu Vrchlabí?

Přijelo jich opravdu hodně. Bavili jsme se o tom, že by bylo super, kdyby tolik lidí chodilo i na nás. Atmosféra byla opravdu dobrá. Je dobré, když se fandí na obě strany.

1. kolo, Sobota 23.9.2023 | 17:00

HC Benátky nad Jizerou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu