14.11.2017

Kobra vyhlíží Trutnov, který ji chce sesadit ze 4. příčky

Věra Novotná

PRAHA – V rámci 18. kola mistrovských zápasů II. ligy se hráči týmu HC Kobra Praha znovu představí před vlastními fanoušky! Ve středu 15. listopadu jim bude soupeřem celek HC BAK Trutnov a zápas slibuje opravdu vynikající podívanou, neboť oba týmy mají v posledních zápasech dobrou výkonnost. Ani jeden z nich nebude chtít prohrát a zkazit si tak dobře rozjetou část sezony.

Forma celku z Trutnova

Trutnovští hokejisté se momentálně vezou na vítězné vlně a i díky tomu se aktuálně nacházejí na 6. místě tabulky, odkud pošilhávají po příčce čtvrté, kde se prozatím usadila Kobra Praha. Oba příští soupeře od sebe dělí pouhý bod. Pokud tedy Pražané chtějí zůstat tam, kde jsou, musí bezpodmínečně zvítězit.

Pokud vezmeme bilanci Kobry a Trutnova v posledních šesti duelech, je na tom lépe pražský celek, který prohrál pouze jedinkrát – doma s Jabloncem 1:3. Jedenkrát bral poté dva body za výhru v samostatných nájezdech. Stalo se tak v pražském derby v souboji s nováčkem z Letňan, kdy hráči s kobrou na prsou zvítězili 8:7. Následně již ale Kobra všechny duely zvládla. Zvítězila jak ve Dvoře Králové (6:4), tak v Sokolově (8:2) a dařilo se také v prozatím posledním utkání na ledě Vrchlabí, kde Pražané zvítězili 7:2.

Co se týká Trutnova, ani on si v posledních kolech nevedl špatně. V porovnání s Kobrou ale získal bodů méně. Ze šesti minulých utkání prohráli Trutnovští dvakrát. Nejprve s Bílinou 3:6 a o dva zápasy později se Sokolovem 3:5. Mezitím si ale před domácími fanoušky poradili s hráči Dvora Králové, kterým nedovolili ani branku a brali tři body za vítězství 5:0. Přehráli také Letňany (3:2) a dva body brali v utkání ve Slaném (5:4sn) a proti Jablonci (5:4sn).

Poslední zápasy obou celků

HC BAK Trutnov vs. HC Vlci Jablonec nad Nisou 5:4sn (1:3, 3:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 15. T. Půlpán (Bezděk, Fedulov), 22. Svoboda (Fedulov, Kastner), 22. Smékal (Zahradník, Chytráček), 25. Kolář (Martinec, Poul), rozhodující nájezd Kolář - 2. Nevyhoštěný (Pavlů), 18. Bříška (L. Tondr, Čechura), 19. Nevyhoštěný, 46. L. Tondr (Homolka).

Sestava Trutnova: Jeschke (Ašenbrenner) - Poul, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk - Kolář, Martinec, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Svoboda - Smékal, Zahradník, Chytráček – Machač.

HC Stadion Vrchlabí vs. HC Kobra Praha 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 36. Urban (Pšurný, Pojkar), 50. Moník (Urban) – 8. Novák (Tuma, Antončík), 14. Hlinka (Jedlička), 15. Matějček (Čurda, Chlapík), 25. Chlapík (Matějček, Čurda), 46. Šteiner, 50. Jedlička (Doležal, Kolařík), 60. Jedlička (Šteiner, Doležal).

Sestava Kobry Praha: Bílek – Semrád, Skočovský, Vokurka, Verbík, Kolařík, Vacek – Chlapík, Antončík (C), Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner (A), Tuma, Matějček, Čurda, Doležal.

Koho sledovat?

Hráči obou celků jsou na tom se statistikami celkem podobně. V dresu Trutnova je nejproduktivnějším Jan Kolář, jenž si v patnácti zápasech připsal devatenáct bodů (5+14) a je také nejlepším nahrávačem svého celku. O góly do branek soupeřů se nejčastěji stará bratrské duo Půlpánů Aleš a Tomáš. Tento rodinný klan také stíhá Koláře na čele produktivity. Zajímavostí je, že první dva hráči na čele produktivity, tedy Jan Kolář a Aleš Půlpán, jsou také dvěma nejčastěji vylučovanými hráči.

V zadních řadách Trutnova se na čele produktivity drží Pavel Fedulov s osmi body (2+6) a i jemu patří zároveň titul nejlepšího nahrávače mezi obránci. Nejlepší mušku má Lukáš Vácha, jenž se prozatím trefil třikrát.

V týmu Kobry se od začátku listopadu drží v čele produktivity Jakub Jedlička. Aktuálně je na jeho statistickém kontě 20 bodů (4+16). Na záda mu dýchá ale hned trojice hráčů se čtyřbodovým mankem, mezi nimiž je i nejlepší střelec Pražanů Martin Čurda, který přesně mířil již desetkrát.

V obranných řadách je situace podobná jako u útočníků. Nejaktivnějším ve sběru bodů je Dominik Šteiner (10+1), ale i on se musí mít na pozoru před trojicí svých partnerů ze zadních řad. Stejně jako jejich kolegové z útoku, mají i tito beci odstup čtyř bodů.

Poslední vzájemný zápas obou celků – 4. října

HC BAK Trutnov vs. HC Kobra Praha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Janoušek (Ukhin, Zahradník), 26. Půlpán T. (Fedulov, Chytráček), 49. Martinec (Kolář, Půlpán A.), 60. A.Půlpán (Vácha) – 16. Vacek (Čurda, Antončík), 23. Hlinka (Skočovský).

Sestava Trutnova: Jeschke – Poul (A), Polívka, Vácha, Fedulov, Malík, Suk – Půlpán A. (C), Martinec, Kolář, Půlpán T., Kastner, Chytráček (A), Zahradník, Smékal, Uhkin, Janoušek, Adolf.

Sestava Kobry Praha: Bílek – Semrád, Skočovský, Vokurka, Šteiner (A), Verbík J., Verbík R., Vacek - Antončík (C), Jedlička, Čurda, Novák, Kellner, Matějček, Hlinka, Tuma, Jindra.

související články


partneři klubu