25.01.2023

Na Kobru přijíždí Tábor posílený o trenéra Varaďu

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek

Branické hokejisty čeká ve 4. kole nadstavbové skupiny A opravdová výzva v podobě tradičního favorita soutěže z Tábora. Ten navíc včera oznámil posilu do trenérského štábu, kam přišel na výpomoc bývalý trenér extraligového Třince Václav Varaďa. Jak tým z jihu Prahy zareaguje na tuto novinku? Úvodní buly je v Braníku naplánováno tradičně od 18:00.

Braničtí zkraje druhé části sezóny chytli skvělou fazónu, po prvních třech zápasech jsou stoprocentní a na Vrchlabí, které drží poslední pozici zajišťující postup do čtvrtfinále, už ztrácí jen jeden jediný bod.

Pražané na úvod v přestřelce porazili právě celek z Krkonoš, který z hlavního města vyvedli s prázdnou výsledkem 8:5. Následovala cenná výhra 3:2 na ledě Příbrami a v dosud posledním střetnutí si na konto připsali důležitý úspěch v Mostě, a to poměrem 5:2. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes proti Táboru.

Táborští mají účast ve čtvrtfinále takřka jistou už od konce základní části, a nyní se tak snaží si jen vylepšit svou pozici. Aktuálně jsou čtvrtí, přičemž pokud dnes vyhrají a na jiných stadionech padnou příznivé výsledky, mohou se vyhoupnout až na druhý flek. Na třetí Ústí totiž ztrácí jen bod, na Chomutov pak dva.

Kohouti na úvod druhé fáze podlehli Slovanu, který se ve formě a sbírá vítězství jako na běžícím páse. O kolo později si spravili chuť v Letňanech, které famózně přetlačili 2:3, a o víkendu brali dva body po nájezdovém úspěchu proti Pirátům.

Vzájemná bilance dnešních soupeřů hovoří ve prospěch hostů, kteří vyhráli oba dosavadní zápasy. V úvodním kole sezóny díky skvělému závěru přetlačili Kobru 6:3, v polovině listopadu jí pak na jejím ledě uštědřili debakl 10:1. Budou se radovat i na třetí pokus? Či naopak zabere Kobra a ukáže svou skvělou formu v nadstavbě? Utkání v Braníku startuje v 18:00!

související články


partneři klubu