16.11.2017

Adam Chlapík: Extraligu už hrát nemůžu a na Kobře je to skvělé

Barbora Wolfová

P R A H A - Jednou z letošních posil je také Adam Chlapík. Bývalý hráč extraligového Litvínova, Sparty, nebo Liberce. Po roční pauze kvůli zranění nastoupil na Kobru a posílil tak její útočné řady. Prozatím se mu velice daří a sbírá jeden bod za druhým. Jinak tomu nebylo ani v zápase proti Trutnovu, ve kterém skóroval rovnou dvakrát a to v důležitých momentech utkání.

Jak byste zhodnotil utkání proti Trutnovu?
Výhodou bylo, že jsme dali první dva góly docela rychle a mohli jsme hrát ze začátku v klidu. Druhá třetina byla v celku neutrální, nic moc důležitého se nestalo. V třetí části jsme už především bránili, abychom udrželi vedení.

V první i druhé části jste vstřelili gól hned v pár minutách, čím to bylo?
To ani nevím. To je nejspíš otázka na soupeře. Ale domlouvali jsme se, že na ně hned vlítneme a to se nám naštěstí podařilo.

Vy jste vstřelil hned první gól zápasu a to na začátku druhé minuty, jak to že to vyšlo tak rychle?
Jak jsem říkal, ze začátku jsme na ně chtěli vlítnout a Čurda mi to posunul za bránu, odkud já v tu chvíli jel, takže jsem měl čas trochu zakličkovat a zakončit.

Také jste autorem čtvrté branky, která byla ujišťující, že soupeř nevyrovná…
My jsme šli na led hlavně s cílem bránit. Skóča zavezl kotouč a přihrál zase na Čurdise, ten mi puk posunul, já jsem objel bránu a střílel jsem do prázdné brány.

Po vstřelení tohoto gólu jste udělal gesto… Jaké mělo význam?
To gesto bylo na kamaráda, který stál za bránou za mantinelem. Přijel se na mě podívat, takže to bylo na něj.

Hrajete na Kobře po roční pauze, kdy jste vůbec nehrál, tak co se vám stalo?
Na začátku sezóny jsem byl v Liberci, kde jsem si po pár zápasech natrhl tříslo. Už rok před tím, jsem měl operované druhé tříslo, což bylo, když jsem hrál v Litvínově. Mám už tedy po operaci obě dvě třísla a doktor mi doporučil, abych se už žádnému vrcholovému sportu nevěnoval.

Vrcholovému sportu už se věnovat nesmím

Jak jste se tedy dostal právě na Kobru?
Po roční pauze jsem se tak rozhodl díky Márovi Ryzákovi ze Slavie, který tady občas hraje. Řekl jsem si, že na této nižší úrovni to zkusím a jsem teď tedy hráčem Kobry, což nemám v plánu měnit, protože opravdu na úrovni extraligy už hrát kvůli zdraví nemůžu.

Jak se vám na Kobře líbí?
Je to tu skvělé. Z cestování po České republice se s kluky známe, takže mi to tu není neznámé. Začínal jsem hrát na Slavii, kde jsem byl do 12 let a potom jsem přestoupil na Spartu, takže znám spoluhráče docela dobře.

Vynechal jste teď pár zápasů, kvůli návštěvě bratra v Americe, tak jaké to bylo?
Bylo to super! Byli jsme tam s tátou na týden za bráchou se podávat, protože teď hraje v AHL. Viděli jsme tři zápasy, takže dobré. Jeli jsme ho trochu povzbudit, protože ho vrátili z NHL, takže se jen za ním podívat.


partneři klubu