21.11.2017

Pražané proti Řisutům touží po pomstě!

Věra Novotná

PRAHA – Hráči Kobry Praha se vezou na vítězné vlně i po zápase v Děčíně, odkud odvezli všechny body za vítězství 5:2. V dalším kole na ně čekají trápící se Řisuty, které se se třinácti body nachází na úplném chvostu tabulky. Ba co více, posledních pět kol se střelecky velmi trápí. Žádného soupeře ale není radno podceňovat! Jak dopadne druhý vzájemný souboj? To se dozvíme 22. listopadu. Utkání začíná v 18:00.

Řisuty ztrácí hlavně venku, Kobra je stále na vítězné vlně

Před deseti koly se tito dva soupeři střetli poprvé. Zápas došel na ledě Řisut až do samostatných nájezdů, v nichž o druhém bodu rozhodli právě domácí (6:5). Následně buldoci ctili pravidlo „můj dům, můj hrad“. Tedy, až do posledního duelu. Před vlastními fanoušky porazili Trutnov (1:0), Děčín (4:3sn) a také Dvůr Králové (4:1). V minulém kole ale nestačili na Jablonec, jemuž podlehli 1:8. Venku to však buldokům nejde. Postupně nestačili na Vrchlabí (3:5), Bílinu (4:6), Sokolov (1:8), Letňany (2:3) a Most (3:5).

Jak je na tom ve stejném období pražská Kobra? Kromě prohry na samostatné nájezdy s příštím soupeřem padla pouze dvakrát. Proti Bílině (4:6) a Jablonci (1:3). Zbylá utkání, kterých bylo celkem sedm, dovedla do vítězného konce. Malinkaté zaškobrtnutí přišlo v duelu s Letňany, kde museli Pražané bojovat o druhý bod v samostatných nájezdech. Nakonec vše ale zvládli.

Poslední zápas Řisut

HC Řisuty vs. HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:8 (0:5, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 47. Fortelka (Hampl) – 2. Babec (Brokeš, Zeman), 5. Mulač (Tondr L.), 10. Tondr L. (Bříška), 15. Havlas, 20. Zeman (Brokeš, Mulač), 55. Šuráň (Nevyhoštěný), 57. Bříška (Tondr M., Víšek), 58. Nevyhoštěný (Víšek, Havlas).

Sestava Řišut: Švihálek (15. Ilašenko) – Babický (A), Petržílka, Bílek, Dostál, Havelka, Zderadička – Krpata, Kos (C), Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Náprstek, Vildumetz – Choc.

Koho sledovat?

Produktivitu táhne Ondřej Krpata se 14 body (10+4), druhý je Petr Janeček (8+4). Za ním hoří zuřivý boj o osamostatnění se na třetí pozici, kde se aktuálně nachází Matěj Kos (2+8), Michal Frotelka (7+3) a Tomáš Babický (4+6) s desíti body. Stejná jména se objevují také v dalších dílčích statistikách.

Ondřej Krpata, jenž se trefil již desetkrát, je také nejlepším střelcem mezi útočníky. Na druhém místě je Petr Janeček s osmi vstřelenými brankami. Zadní řady spíše hru tvoří, než aby zakončovaly. Nejlépe střílejícím obráncem je asistent kapitána Tomáš Babický, na jehož kontě najdeme čtyři přesné zásahy. Jako jediný z beků nasázel víc jak jednu branku.

Když už jsme u střelců, nemůžeme vynechat ani nejlepší nahrávače. Na první příčce se prozatím drží kapitán Matěj Kos s celkovým počtem osmi asistencí. Stříbrnou pozici drží Ondřej Hampl, jenž se díky poslednímu zápasu dotáhl před Babického. Pyšní se tak nyní sedmi přesnými nahrávkami. Za nimi je trojice dalších hráčů, ztrácejících jediný bod.

Všichni příznivci Kobry již musí naprosto přesně vědět, jak to vypadá s produktivitou Pražanů. Takže, pojďme si to zopakovat! Na prvním místě útočníkům vládne Jakub Jedlička (10+12). Pouhé dva body za ním se drží Martin Čurda (7+13), který je rovněž nejlépe nahrávajícím hráčem Kobry. U obránců je vše při starém. Na první příčce stále svítí jméno Dominika Šteinera (10+1).

Poslední vzájemný zápas – 11. října

HC Řisuty vs. HC Kobra Praha 6:5sn (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Janeček (Vildumetz), 5. Keszi (Vildumetz), 25. Krpata (Náprstek, Kos), 51. Janeček (Fortelka), 57. Fortelka, rozh. náj. Bláha – 14. Hlinka (Jedlička), 28. Šteiner (Novák, Tuma), 41. Tuma (Novák), 50. Kellner (Verbík R.), 58. Novák.

Sestava Řišut: Ilašenko – Babický (A), Dostál, Petržílka, Bílek F., Keller, Havelka, Kužel – Kos (C), Náprstek, Fortelka, Janeček, Hampl, Bláha, Záleský, Vildumetz, Kail, Krpata, Keszi, Choc, Kalla.

Sestava Kobry: Bílek P. – Semrád, Skočovský, Vokurka, Ryzák, Verbík J., Verbík R., Vacek, Antončík (C), Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner (A), Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Jindra, Slanina.

Poslední zápas celku HC Kobra Praha

HC Děčín vs. HC Kobra Praha 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Hašek (Volráb, Málek), 37. Chmel (Oliverius, Vacek) – 11. Novák (Verbík), 15. Čurda (Chlapík, Skočovský), 54. Semrád (Čurda), 55. Semrád (Verbík), 59. Chlapík (Čurda, Skočovský).

Sestava Kobry: Bílek – Šteiner, Kolařík, Semrád, Verbík, Vacek L., Skočovský – Jedlička, Hlinka, Doležal – Tuma, Novák, Kellner – Čurda, Matějček, Chlapík.


partneři klubu