21.08.2023

Odveta s Příbramí je tu, Kobra poprvé hraje venku

Martina Nová

Braničtí mají za sebou dvě domácí přípravná utkání, v úterý 22. 8. je čeká třetí, tentokrát na venkovním kluzišti. Již podruhé vyzvou hokejisty z Příbrami, kteří od posledního vzájemného střetnutí měli týdenní pauzu. Utkání startuje v 18 hodin.

foto: Alena Zapletalová

Příbram i přes dlouhé prodlevy mezi zápasy hraje s velkým nasazením a hlavně střeleckou jistotou. Při součtu skóre duelů s Pískem a Kobrou má celkovou bilanci neskutečných 14:1. Hlavní bodový podíl má nová útočná akvizice Richard Pětník, který v uplynulém ročníku oblékal dres prvoligového Vsetínu a druholigového Valašského Meziříčí. Zatím nastřílel tři branky a dvakrát nahrával.

Stejný gólový příděl má na kontě Petr Josefus, který bude začínat v Příbrami již pátou sezónu. Po dvou gólech a dvou asistencích mají shodně Petr Kafka a Josef Hasman, nelze však opomenout tvořivou hru obránce Ondřeje Havlína, který zapsal tři přihrávky. V brance se navíc stihli vystřídat dva brankáři - Tichon a Šorf.