12.09.2023

Ondrík po zápase s Řisuty: Zápas se nám povedl, v sezóně chceme minimálně play-off

Matěj Sousedík

Kobra v pondělním přípravném utkání na domácím ledě porazila Řisuty vysoko 9:3. Byl u toho i brankář Matyáš Ondrík, jehož v polovině utkání vystřídal v brance Michal Pittr. „Na sezonu se moc těším, protože ta pauza byla dlouhá a chceme dojít do play-off," hlásí v pozápasovém rozhovoru branický brankář.

Máte za sebou proti Řisutům. Jak bys ho zhodnotil?

Byl to zápas, který jsme určitě chtěli vyhrát a s tím jsme do zápasu šli a chtěli jsme na ně vlétnout. První třetina nebyla úplně nejideálnější z naší strany, protože jsme dostali dva góly, ale naštěstí jsme na konci první třetiny dva góly zase dali a viděli jsme, že to jde. Od druhé třetiny jsme plnili to, co jsme chtěli a bylo to znát a byl to nejlepší výkon od nás.

Začátek utkání vám vůbec nevyšel a Řisuty odskočily do vedení. Co přesně se stalo?

Ani nevím. Byla tam šťastná střela, která jim nějak propadla, ale i když toho moc neměli, tak ta střela byla myslím i tečovaná, ani jsem to pořádně neviděl. Pak tam padl ještě jeden gól, kdy to dobře trefil, ale pak už jsme se naštěstí zvedli a už to docela šlo.

V první třetině jste nevyužili přesilovku, ale Řisuty naopak ano. Proč si myslíš, že jste inkasovali v přesilovce?

Myslím si, že nám tam jeden jejich hráč nějak vypadl, dostal se k puku, a pak rychle zakončil, takže si myslím, že to spíš bylo o náhodě.

Na konci první třetiny jste během 17 sekund dvěma góly srovnali skóre. Bylo to důležité do dalšího průběhu utkání?

Určitě bylo. Nám se dlouho nedařilo dát gól, naštěstí tam na konci spadl jeden, a pak jsme zjistili, že to jde a dali jsme druhý gól, což nám do druhé třetiny určitě pomohlo.

Ve druhé třetině jste třemi góly otočili skóre. Změnili jste něco ve své hře?

Řekli jsme si, že musíme plnit to, co jsme si řekli před první třetinou, ale v té první se nám to tolik nedařilo. V té druhé jsme to plnili a viděli jsme, že to jde a hned nám to tam napadalo.

Byla vaše aktivita příčinou toho, že jste dokázali otočit skóre?

Určitě ano. Vletěli jsme na ně, šli jsme po nich v jejich pásmu a dozadu jsme je moc nepouštěli, což byl hlavní klíč k obratu.

Ty ses po nějaké době opět postavil mezi tři tyče. Jak sis užil zápas?

Bylo to fajn a na zápas jsem se těšil. Věděli jsme s Pitrísem (Michal Pittr), že půjdeme napůl a bavilo mě to.

Jak na tebe působí brankářské složení týmu? Je mezi vámi nějaká rivalita nebo se spíš vzájemně podporujete?

Já si myslím, že se podporujeme. Samozřejmě každý z nás chce chytat, ale vždycky je to na trenérech, koho postaví do branky.

Máte už nějak rozdělené role v týmu kdo bude jednička, dvojka nebo kdo bude chytat víc?

Ještě nám trenéři nic neřekli, ale jsme tady čtyři, takže si myslím, že mají z čeho vybírat a uvidíme před sezonou.