Vyhrát pro nás byla povinnost, řekl po Chebu Filip Vlček

Marek Baloun

Kobra ve středu večer v Braníku prolomila šňůru porážku v zápase s Chebem, který pokořila jasně 6:2. Hned dvěma zásahy k úspěchu přispěl Filip Vlček, který do týmu přišel v létě z Tábora a okamžitě se stal jeho důležitým článkem. Po závěrečné siréně pro nás čtyřbrankové vítězství krátce zhodnotil.

Filipe, jaké jsou pocity po výhře?

Už jsme to potřebovali, jsme za to všichni rádi. Některé zápasy se nám nepovedly a i když některé byly pak už lepší, body z toho pořád nebyly. Dneska pro nás byla povinnost vyhrát a trochu se přiblížit té první osmičce, kde chceme být.

Nejdřív to bylo vyrovnané, ale nakonec jste vyhráli hned 6:2. Kde se to zlomilo?

Základem úspěchu jsou vždycky přesilovky, těch dnes bylo hodně a konečně nám tam v nich něco spadlo. V moderním hokeji to tak je, takřka vždycky se rozhoduje v přesilovkách, a ty se nám dnes povedly. Jsme za to rádi.

Věnovali jste jim na tréninku speciální pozornost?

Snažíme se je trénovat, je to tak. Jak jsem říkal, rozhodují se v nich zápasy, takže se jim věnujeme v každém tréninku.

Prosadil jsi se hned dvakrát, mohl bys ty góly popsat?

No… ten první už jsem zapomněl (smích). To bylo v přesilovce pět na tři, natlačil jsem se podél mantinelu dopředu a naštěstí to tam o tyčku spadlo. U druhého to Bříška pěkně zpomalil, našel mě za obránci a já jsem zkusil Hertlovku. Vyšlo to.

Jak se budete připravovat na další zápas?

V sobotu máme Hronov, aktuálně poslední tým tabulky, takže bude potřeba nic nepodcenit a urvat tři body.