11.12.2017

Obrana předvedla skvělý výkon, já musím zapracovat na koncovce, hlásí Lukáš Tuma

Barbora Wolfová

P R A H A - Stálice útočných řad Kobry, Lukáš Tuma, dokázal ihned na startu třetího pražského derby dostat svůj tým do vedení. Otevřel skóre hned v druhé minutě utkání a ani jednou braničtí v průběhu zápasu nedopustili, aby se stav otočil. I když Letci třikrát vyrovnali, tak po základní hrací době zvítězili hosté těsně 4:3.

Jak byste shrnul utkání proti Letňanům?
Pro nás bylo důležité, že jsme dali první gól hned v prvních minutách, to nám otevřelo hru. Jen je škoda, že jsme to nedokázali udržet, nebo dát dva, tři rychlé góly, naopak děláme chyby v rozehrávce a soupeř vždy srovnal. Tahalo se to nahoru dolu. Nám na konci zůstali trochu více sil, takže proto jsme to asi zvládli.

Hráli jste v poměrně okleštěné sestavě, jak to bylo náročné fyzicky?
Byli jsme tři útoky a pět obránců. Štajny se Semim se tam točili a myslím si, že předvedli skvělý výkon. Nevznikaly tam nějaké velké chyby z jejich strany. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom hráli na čtyři lajny. Protože bychom si občas odpočinuli, ale nedá se nic dělat. I ve třech lajnách se to snažíme nějak utlouct.

Na konci zápasu hrál soupeř dlouho power-play, zbývaly vám ještě síly?
Bylo to náročné. Snažili jsme se to jen po mantinelech vyhazovat ven a dávat si pozor na icingy a vhazování u nás. Ale beci odvedli opravdu super práci a dobře to čistili před gólmanem. Díky nim nevznikl žádný velký závar před bránou a to bylo dobře. Tím jsme získali tři body.

Vy jste se po dlouhé době prosadil gólově, je to úleva?
Docela dlouho jsem byl gólově impotentní a i trenér mi to už začal vyčítat. Jenže jsou prostě zápasy, kdy to tam nepadá. Bylo super, že jsem dával gól už v prvním střídání, co jsem byl na ledě. Novas mi krásně vybojoval puk a já už jsem to jen dával do protipohybu gólmana. Hned další střídání jsem měla další šanci, když jsem jel sám na bránu, ale neproměnil jsem, takže bych měl zapracovat na koncovce. Ale pro mě je důležité, abychom dávali góly jako tým.

Bylo to třetí letošní derby, je ve hře cítit náboj?
Jsou to převážně kluci, se kterými jsme vyrostli. Ať už ze Slavie, nebo ze Sparty. Takže je před zápasem vždycky nějaké to špičkování, ale mezi sebou fungujeme perfektně. I rozcvičku jsme si dali všichni společně. Takže to určitě není tolik vyhrocené jako třeba derby Sparta - Slavia. Ale každý cítíme, e je vyvinutý trochu větší tlak, abychom to urvali, aby byli i ti nahoře spokojení.

Byli bychom rádi, kdyby se fanklub rozrůstal

Po zápase jste měli první venkovní děkovačku s novým fanklubem, jaký to byl pocit?
Je super když vás někdo přijede podpořit i mimo známé. Jsou to lidi, kteří nás znají opravdu jen z ledu, a tím víc si toho vážíme. Je to skvělý pocit, když vás někdo podporuje. Byli bychom rádi, kdyby se to rozrostlo a fanklub se zvětšoval. My se jim budeme snažit odvděčit výhrou, aby je bavilo na naše zápasy chodit.

Vnímáte podporu z publika i během hry?
Určitě jo. Jsou tam velcí chlapi, kteří to uřvou klidně i ve třech. Vnímáme to, když jdeme například do souboje. Člověka to motivuje, když slyší „Kobra“. Potom to člověk nechce vypustit, ale chce víc bojovat.


partneři klubu