Srdce háďat: Nerad hraju proti faulujícím týmum, říká sedmák Pokuta

Martina Nová

Od nového roku jsme si pro vás připravili sérii rozhovorů - Srdce háďat. Postupně vám představíme příběhy mladých hokejistů a hokejistek, kteří oblékají dres Kobry v mládežnických kategoriích. Jako první je zde útočník sedmé a osmé třídy LUKÁŠ POKUTA, který si za své výkony vysloužil jmenovitou pochvalu trenéra Petra Hrbka v předvánočním zhodnocení.

z archivu Lukáše Pokuty

Hraješ pod vedením trenéra Hrbka za sedmou a osmou třídu, jak je náročné zvládat vlastně dvě soutěže?

Občas se cítím trochu unavený, ale zvládám to v pohodě.

Se sedmou třídou jste do nového roku naskočili s neskutečnou bilancí – ze dvou odehraných zápasů jste měli skóre 32:10. Jak se vám to povedlo?

Povedlo se nám to, protože jsme chtěli hrát dopředu, a to jsme splnili dobře.

Jak jsi zatím spokojený s týmovými a svými výkony v této sezóně?

Celkem jsem spokojený s týmovými a mými výkony. Některé výkony byly lepší, když jsme vyhráli o hodně a já jsem dal více gólů. Ale byly i zápasy, kdy se nám nikomu nedařilo.

Hraješ na postu útočníka – trénuješ nějaké speciální kličky, střely, abys brankáře překvapoval?

Trénuji nějaké kličky, např. podhazovačky - pod hokejkou a mezi nohama. Trénuji hodně střely těsně nad beton.

Budoucnost máš ještě daleko, přesto máš nějakou představu o tvé hráčské kariéře? Chtěl by ses probojovat do profesionálního hokeje nebo půjdeš jinou cestou?

Nějakou představu o mojí hráčské kariéře mám. Chtěl bych se probojovat do NHL.

Jak se ti daří skloubit školu, Kobru a volný čas?

Daří se mi to celkem dobře, ve škole mám dobré známky. Zbývá mi i trochu volného času pro sebe.

Co rád děláš ve volném čase? Sleduješ třeba profesionální hokej?

Jednou týdně chodím hrát beachvolejbal. Rád chodím do kina, hraju hry na počítači. Také se snažím pracovat na zlepšení své kondičky. Profesionální hokej sleduji, v české lize jsem velkým fanouškem Sparty. V televizi ale rád sleduji i jiné sporty.

z archivu Lukáše Pokuty

Jak jsi se dostal k hokeji?

K hokeji mě přivedli v šesti letech rodiče.

Chtěl jsi vždycky být útočník?

Dříve jsem hrál obránce, ale tlačil jsem se do útoku. Tak mě trenéři dali na centra.

Máš nějaký hráčský vzor?

Vzorů mám více, největší jsou David Pastrňák a Connor McDavid.

Co byl dosud tvůj nejlepší a nejhorší hokejový zážitek?

Nejlepší hokejový zážitek byl, když jsme hráli na turnaji v Roudnici nad Labem proti Kanadě a Švýcarsku. Nejhorší zážitek byl prohra se Slávií 2:32.

Máš oblíbený a neoblíbený tým proti kterému hraješ?

Konkrétní oblíbený či neoblíbený tým nemám. Ale nerad hraju proti týmům, které hodně faulují.