12.03.2024

Srdce háďat: V Extralize dorostu jsem získal disciplínu, říká Daniel Halfar

Martina Nová

Během aktuálního ročníku se navrátil z Kladna na Kobru a znovu oblékl modrožluté dresy Kobry. Zkušenosti z Extraligy dorostu DANIEL HALFAR sbíral jak v Chomutově, tak na Kladně. Kromě pravidelných tréninků a zápasů se snaží ve volném čase chodit na brigády a připravovat se poctivě do školy. V dalším díle rubriky Srdce hada jsme vyzpovídali tohoto šestnáctiletého útočníka.

Máš za sebou dvouleté působení v extralize dorostu, hrál jsi v Chomutově a na Kladně. Co ti tato zkušenost přinesla?

Jedna ze zkušeností je podle mě disciplína, kterou jsem získal v Chomutově, chuť se zlepšovat a hrát důležité zápasy. Na Kladně jsem zase dostával rady od trenérů z A-týmu Otakara Vejvody a Jiřího Burgera, když s námi chodili na tréninky.

Jak jsi zvládal dojíždění?

Dojíždění bylo náročné, ale přišlo mi to lepší než být každý den na intru. Každá cesta autobusem měla něco kolem 2 až 3 hodin, což není tak hrozné, a díky tomu jsem i stíhal trošku školu. Jednou nebo dvakrát týdně jsem ale na intru spát musel.

Co tě přimělo vrátit se na Kobru?

Na Kobru jsem se vrátil, protože jsem na Kladně neměl zápasové vytížení, takže nemělo cenu tam zůstávat, protože nejdůležitější je hrát. Další důvod je, že na Kobře mám přátelé.

Máš už nějakou představu o budoucnosti a tvé hráčské kariéře? Chtěl by ses probojovat do profesionálního hokeje nebo půjdeš jinou cestou?

Představy na budoucnost nemám, soustředím se na přítomnost a na to, jak zlepšit své výkony. Samozřejmě bych se chtěl probojovat do profesionálního hokeje, to je sen každého hokejisty.

Jak se ti daří skloubit školu, Kobru a volný čas?

Škola mi vychází vstříc, takže když mám trénink nebo zápas v čase školy, jsou s tím v pohodě. Volného času moc nemám, ale rád ho trávím s mojí přítelkyní.

Co rád děláš ve volném čase? Sleduješ třeba profesionální hokej?

Ve volném čase se snažím sportovat, chodit na brigády a pomáhat doma. Když mám čas, tak se dívám na hokej alespoň v televizi, ale víc mě to baví naživo.

Jak jsi se dostal k hokeji?

K hokeji jsem se dostal díky dědovi, který vzal bráchu a později i mě do Popovic. Později jsme oba přešli na Smíchov.

Chtěl jsi vždycky být útočník?

Asi ano, vždycky mě bavilo víc dávat góly než bránit.

Máš nějaký hráčský vzor?

Můj hráčský vzor je David Pastrňák a v extralize rád sleduji třeba Lukáše Sedláka nebo Filipa Chlapíka s Michalem Řepíkem.

Co byl dosud tvůj nejlepší a nejhorší hokejový zážitek?

Nejlepší hokejový zážitek byl asi první gól v Extralize dorostu za Pitráty Chomutov a naopak nejhorší zážitek bylo prohrané play-down a následný sestup z Extraligy dorostu.

Máš oblíbený a neoblíbený tým proti kterému hraješ?

Vždycky se mi dobře hrálo prosti pražské Spartě a neoblíbený tým asi nemám.


partneři klubu