04.03.2024

Sezóna vrcholí! Kobru čeká předkolo s Mostem

Vojtěch Martinek

Vrchol sezóny je tu! Základní část je už dávno minulostí, nadstavba uplynula jako voda, a nyní tak přichází čas na nejdůležitější fázi ročníku: play-off. Braničtí do něj vstoupí krátkým předkolem, ve kterém se budou snažit si vybojovat účast ve čtvrtfinále proti Mosteckým lvům.


Program předkola

  1. utkání: úterý, 5. 3. od 18:00 v Mostě
  2. utkání: čtvrtek, 7. 3. od 18:00 v Braníku
  3. utkání: sobota, 9. 3. od 15:00 v Mostě (potenciální)

Začněme malou rekapitulací toho, jak se svěřencům kouče Šeby v uplynulých měsících vedlo. Poté, co jim v dlouhodobé části těsně utekl postup do vyšší skupiny, v nadstavbě získali hned 24 bodů z 36 možných a bez výraznějších komplikací si zajistili vstupenku do vyřazovacích bojů. Dlouho přitom též mohli pomýšlet i na konečné první místo v dolní sedmičce, to ovšem nakonec získaly Benátky.

Celková desátá pozice tak znamenala, že Kobra se o čtvrtfinále popere se sedmým Mostem. Ten do play-off vstupuje v nepříliš valné formě: v konkurenci nejlepších celků Západní skupiny se spíše trápil, od poloviny ledna vyhrál jen dvakrát a aktuálně se veze hned na devět utkání dlouhé vlně porážek.

Poslední duel mezi Mostem a Kobrou skončil výhrou 6:5 pro Lvy.

Rozhodně ale nelze říct, že Branické čeká jednoduchý soupeř: obě dosavadní bitvy se Severočechy nabídly tuhou a vyrovnanou podívanou. Zatímco tu prvnízvládli lépe Pražané, kteří si díky zásahům Vlčka a Bříšky ze třetí třetiny odvezli domů výsledek 5:3, v odvetě se už radovali protihráči. Rozhodující zásah v přestřelce 6:5 tehdy vstřelil Šoustek.

Co se hlavních opor mosteckého kádru týče, ofenzívu táhne duo Pavel Písařík (23+27) a Jakub Procházka (17+25) – ti se dohromady podíleli hned na 92 z 141 gólů svého celku! Z obránců pak byl nejproduktivnější Aleš Havlůj (3+17) a jednoznačnou brankářskou jedničkou byl zkušený Lukáš Hosnedl, jenž naskočil hned do 33 zápasů. Jiná tvář se v severočeském brankovišti objevila jen pětkrát.


partneři klubu