15.03.2024

Prohra mrzí, ale neskládáme zbraně, s Chomutovem se dá hrát, říká Šteiner

Martina Nová

Jedním ze střelců pražské Kobry během druhého zápasu osmifinále 2. ligy byl DOMINIK ŠTEINER, který otevřel skóre ve 12. minutě. I přes nepříznivé skóre série 0:2 neskládá zbraně a burcuje tým k bojovnému výkonu i v sobotu 16.3. na ledě Pirátů.

Měli jste Chomutov na lopatkách, ale nakonec jste padli v prodloužení. Jaké panují krátce po zápase pocity?

No... Když budu mluvit za sebe, tak řeknu, že mě to ohromě mrzí. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale myslím si, že jsme byli lepším týmem. Ve druhé a třetí třetině jsme měli navrch, oderháli jsme opravdu kvalitní utkání. Ten konec mě moc mrzí, hráli jsme s tak silným týmem jako je Chomutov, ale přitom jsme byli lepší... Možná cítím i malou křivdu, ten zápas jsme měli vyhrát.

Co si tedy myslíš, že jste oproti prvnímu zápasu zlepšili? V Chomutově jste prohráli 0:3 a nyní jste byli opravdu krůček k vítězství...

Podlě mě i to první utkání jsme hráli dobře. Nyní nám učitě pomohlo domácí prostředí. Jsme zvyklí na menší kluziště, v Chomutově je větší, zároveň doma a fanoušci je hnali kupředu. Do toho druhé zápasu jsme šli s cílem více napadat, což byla asi jediná výrazná změna. K utkání jsme přistoupili úplně stejně, ale tentokrát jsme si vytvořili více šancí a opticky to bylo vyrovnanější než v Chomutově.

Kromě šancí se vám podařilo i gólmana Běhulu prostřelit. Dával jsi vyrovnávací gól na 1:0, tak jak jsi celou situaci viděl ze svého pohledu?

Paradoxně ten gól vyšel z mojí chyby. Byl jsem nedůrazný v souboji a Chomutov vyhodil puk ze svého pásma. Jejich útočníkovi se mi povedlo zablokovat hokejku, nahodil jsem puk zpátky a nahrál Štágrovi (Tomáš Šťastný, pozn. red.) Vím, že Tomáš neustále jezdí s hlavou nahoru, takže jsem si najel před branku, kde mě přesně našel. Pak jsem mířil ke vzdálenější tyčce, ale prošlo mu to mezi nohama. Největší podíl ale má Tomáš, který puk zavezl do pásma a našel mě přesnou přhrávkou. Naštěstí jsem ten puk do branky dostal.

Chomutovu přijel početný výjezd fanoušků, nicméně domácí kotel se na play-off ještě rozšířil. Ty sám jsi po zápase jel fanouškům Kobry poděkovat, tak jak se hraje v takovéto atmosféře?

Je to fantastické. Jsme moc rádi za ty kluky, co sem chodí fandit. Zároveň nás chodí podporovat i děti, které shodou oklností trénuju. Máme velkou radost z toho, že sem ti lidé přijdou a podporují nás. Možná i to byl jeden z rozdílů, proč jsme podali opticky lepší výkon než v Chomutově. Za zády jsme slyšeli naše fanoušky a patří jim veliký dík.

Už v sobotu je na programu třetí zápas série, Chomutov má mečbol, navíc bude hrát doma. Nečeká vás lehký úkol, ale na druhou stranu jste si potvrdili, že jsou hratelní a dají se porazit...

Říkali jsme si od začátku, že se s nimi dá hrát, i když tabulkové umístění tomu neodpovídá. Dalo by se říci, že my jsme ti nejhorší a hrajeme proti těm nejlepším, ale tento zápas tomu vůbec neodpovídal. Rozhodně neskládáme zbraně. Věří, že tento druhý zápas nám dodá sebevědomí, téměř jsme vyhráli. Když tam pojedeme s energií, kterou jsme v uplynulých dvou zápasech měli, věřím, že můžeme uspět. Všichni v kabině věříme, že to můžeme zvládnout. Chceme vyhrát.


partneři klubu