23.01.2018

Poslední pražské derby základní části je tady!

Věra Novotná

PRAHA – Dalším ze soupeřů, se kterým se hráči pražské Kobry setkají naposledy v základní části, bude celek HC Letci Letňany. Souboj dvou pražských týmů slibuje vždy vynikající hokej, proto byste na stadionu Kobry Praha rozhodně neměli chybět! 24. ledna vás budeme všechny čekat v 18:00! Prozatím se hráči Kobry mohou proti Letňanům pyšnit vynikající bilanci, zvládnou i čtvrtý vzájemný duel?

Aktuální forma soupeře

Od té doby, kdy se Letňany střetly s Kobrou naposledy, mají pozitivní zápasovou bilanci. Tři body putovaly do tabulky jak po zápase s Trutnovem (7:2), tak po duelu s Bílinou (5:2). I nový rok začali Letci dle svých představ. Doma zvládli přestřelku se Dvorem Králové a zvítězili 6:4. Bohužel pro fanoušky Letňan nedokázali jejich oblíbenci navázat na dvouzápasovou vítěznou šňůru. Ve druhém lednovém zápase totiž podlehli Sokolovu těsně 2:3.

Od 6. ledna měli Letci volno celých jedenáct dní. Během nich jim sice přibyly do tabulky tři body za kontumovaný zápas s Mostem, delší zápasová pauza ale mohla být překážkou. Nebyl to ale tento případ. V prozatím předposledním kole zajeli Letci na led Děčína, odkud odvezli plný počet bodů a výhru 6:2. Poslední zápas však Letňanům nevyšel, s Jabloncem před vlastními fanoušky prohrály 3:6.

Nutno dodat, že se Letňanům na domácím ledě nedaří. V ligové tabulce jsou druhým nejhorším týmem. Z dosavadních 16 duelů mají zápornou bilanci sedmi výher a devíti porážek.

Aktuální forma Kobry

Kobra může mít na 6. příčce ligové tabulky klidné spaní snad jen díky třináctibodovému náskoku na právě sedmé Letňany. Poslední zápasy ale jako by výherní aura hráče s kobrou na prsou opustila. Z minulých osmi duelů přidali Pražané do tabulky šest bodů, což určitě není uspokojivé číslo. Tři body přistály na konto Kobry po posledním duelu proti Sokolovu, který Pražané porazili 5:3. Jeden bod poté zvládli hráči Kobry Praha vybojovat v souboji s Vrchlabím (3:4sn). Prodloužení muselo rozhodovat v domácím klání s Bílinou, které Pražané zvládli (3:2pp). Z ostatních pěti soubojů ale odešli bez bodu.

Poslední zápas Kobry Praha

HC Baník Sokolov vs. HC Kobra Praha 3:5 (0:1, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 43. Přindiš (Zadražil), 57. Zadražil (Račanský, Čejka), 60. Račanský (Michálek) – 16. Ryzák (Matějček), 34. Jedlička (Antončík), 45. Matějček (Skočovský, Tuma), 46. Chlapík (Novák), 58. Novák (Šteiner, Hlinka).

Sestava Kobry: Mouček – Semrád, Šteiner (A), Drahorád, R. Verbík, Ryzák, Skočovský – Čurda, Sovík, Novák, Jedlička, Matějček (A), Tuma, Chlapík, Hlinka, Antončík (C).

Komu se poslední zápasy daří?

V předposledním kole znovu nalezl formu Jiří Hozák, jenž si už mezi 25. – 30. kolem připsal tři branky a čtyři asistence. V zápase proti Děčínu pomohl Letcům k výhře zápisem 1+1. Podobně je na tom i Dominik Volek, kterému se rovněž proti Děčínu dařilo. Do statistik tehdy přidal tři kanadské body (2+1). Nebyl to ale jen záblesk z čistého nebe, Volek sbíral kanadské body i ve čtyřech předchozích duelech.

Co se týká Kobry Praha, nebezpečí v podobě gólové střely a nahrávky může přijít odkudkoliv. Za vše mluví právě poslední zápas proti Baníku Sokolov, kdy se na výhře 5:3 podílelo pět různých střelců a sedm rozličných asistentů.

Vzájemné zápasy

Oba soupeři se poprvé potkali ve 2. kole letošního ročníku. Na ledě Letců zvítězila Kobra 5:2 a odvezla si tak první výhru ve vzájemné mini-sérii. Letňany se ukázaly jako velmi oblíbený soupeř, neboť je hráči Kobry Praha přehráli i v dalších dvou střetnutích. Oba duely již byly velmi vyrovnané, vždy ale se šťastným koncem pro Kobru. Nejprve tu byla výhra na nájezdy 8:7 a v posledním vzájemném duelu přišlo vítězství 4:3 po základní hrací době.

Poslední vzájemný zápas – 9. prosince

HC Letci Letňany vs. HC Kobra Praha 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Lojka (Prchal), 26. Hozák (Beran, Volek), 39. Honetschlager (Kotyra, Novák) - 2. Tuma (Novák), 20. Vokurka (Šteiner, Hlinka), 36. Jedlička (Chlapík), 39. Šteiner (Jedlička, Hlinka).

Sestava Letňan: Pírs - Gebell, Uhlíř, Lytvynov, Beran, Novák, Chvála, Saňa, Honeschlager, Švarc, Prchal, Dyrynk, Kadane, Volek, Kotyra, Hozák, Havlůj, Lojka, Kučera.

Sestava Kobry: Mouček - Vokurka, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík, Čurda, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Chlapík, Kellner, Hlinka, Antončík.

související články


partneři klubu