02.02.2018

Únor načne Kobra soubojem s Jabloncem

Věra Novotná

PRAHA – Únor se již naplno vkradl do hokejové sezony a to znamená jediné – posledních sedm zápasů, v nichž se týmy mohou ještě poprat o své místo, které by jim zajistilo boje v play-off. Kobra vyzve v první únorovém utkání celek HC Vlci Jablonec nad Nisou. Pokud Pražané dokáží zvítězit a ve svém utkání zaváhá Trutnov, posunou se hráči Kobry o příčku výše. Stále je tedy o co hrát! Svou podporou nám vždy pomáháte k vítězství. Na pražském stadionu vás budeme čekat i tentokrát. Začínáme v sobotu 3. února v 18:00.

Forma obou soupeřů

Nový rok nezastihl Jablonec v nejlepší formě. V lednu odehráli Vlci sedm duelů, z nichž se ze zisku bodů radovali jen třikrát. Tyto tři radosti zahrnovaly kontumovaný zápas proti Mostu, vítězství nad Bílinou v prodloužení poměrem 5:4 a jediné tři body z duelu proti Letňanům (6:3). Všichni ostatní soupeři dokázali Jablonecké o body připravit a díky těmto porážkám přišli Vlci o svou první pozici v tabulce. Skalp Jabloneckých postupně ukořistily týmy Řisut (2:3), Dvoru Králové (2:4), Sokolova (2:4) a Děčína (1:2).

Kobra na druhé straně odehrála leden v zelených číslech. Úvod roku sice znamenal dvě prohry, které Pražanům připravil Děčín (2:6) spolu s Řisuty (4:5), avšak následovala výhra v prodloužení proti Bílině poměrem 3:2. Na ledě Dvora Králové ale přišel opět zápas, z něhož nevezla Kobra ani bod. Vše však bylo hozeno za hlavu v podobě třízápasové šňůry vítězných duelů. Tedy, Pražané se o body museli poprat jen ve dvou případech, třetí výhra byla znovu již dopředu známá (kontumace zápasu s Mostem). Proti Sokolovu a Letňanům vždy udržela Kobra dvoubrankové vedení (5:3, 6:4) a po šedesáti minutách slavila vítězství.

Poslední zápasy obou soupeřů

HC Kobra Praha vs. HC Letci Letňany 6:4 (2:2, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 6. Šteiner (Chlapík, Novák), 15. Matějček (Drahorád, Slanina), 41. Chlapík (Šteiner, Novák), 48. Skočovský (Verbík, Tuma), 58. Jedlička (Novák, Skočovský), 60. Semrád (Verbík, Antončík) – 1. Havlůj (Volek, Hozák), 4. Hozák (Kotyra, Volek), 31. Beran (Lytvynov, Volek), 58. Prchal Václav (Prchal Vojtěch, Švarc).

Sestava Kobry: Bílek – Semrád, Šteiner (A), Drahorád, Verbík, Skočovský – Čurda, Novák, Jedlička, Matějček (A), Tuma, Slanina (A), Chlapík, Hlinka, Antončík (C).

HC Děčín vs. HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:2 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Faigl (Chmel, Zika), 50. Zajan (Volráb, Hašek) – 4. Havlas (Nevyhoštěný, Pavlů).

Sestava Jablonce: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Pulec – Babec, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Gecko – Peřina.

Jak to vypadá s produktivitou Kobry?

Tabulce produktivity útočníků vládne duo ve složení Jakub Jedlička a Dominik Novák, tedy nejlepší střelec s nejlepším asistentem. Oba se již přehoupli přes hranici třiceti kanadských bodů. U Jakuba Jedličky je aktuálním číslem 35 (17+18). Dominiku Novákovi na druhém místě chybí na jeho parťáka tři body. Jeho aktuální bilance je dvanáct branek a dvacet asistencí. Dalších pět útočníků pokořilo hranici dvaceti bodů.

Dvacítku pokořil mezi obránci i Martin Semrád, který doposud zaznamenal jedenáct branek a devět asistencí. I přes to, že vede produktivitu zadních řad, nemůže se pyšnit ani titulem nejlepšího střelce, ani nejlepšího nahrávače. Nejčastěji totiž střílí góly Dominik Šteiner (14), přesné přihrávky má poté na starosti Roman Verbík (12).

Vzájemné zápasy

Zápasy proti Vlkům jsou pro Pražany téměř noční můrou, neboť ani jeden z dosavadních tří duelů nezvládli dotáhnout do vítězného konce. Ve 4. kole Jablonečtí uštědřili hráčům Kobry úvodní porážku sezony poměrem 1:5. Poradili si také v odvetném utkání hraném v hlavním městě, odkud odvezli tři body a vítězství 3:1. Nejblíže k bodům měli Pražané v posledním vzájemném duelu, který skončil fotbalovým výsledkem 2:1, vítězem byli opět Vlci z Jablonce.

Poslední vzájemný zápas – 16. prosince

HC Vlci Jablonec nad Nisou vs. HC Kobra Praha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Bříška (L.Tondr, Babec), 38. Bříška (M.Tondr, Moravec) – 23. Šteiner (Novák).

Sestava Jablonce: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Gecko, Mulač, Brokeš, Peřina.

Sestava Kobry: Bílek – Vokurka, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík, Ryzák, Kolařík, Skočovský – Čurda, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Chlapík, Hlinka, Antončík.

související články


partneři klubu