30.04.2018

Shrnutí letošní sezóny

Barbora Wolfová

Je tu květen. Sezóna 17/18 je minulostí. Cíl Kobry, postoupit do WSM ligy, se sice nevyplnil, ovšem přes všechny překážky se tým z Braníku probojoval alespoň do play-off. Kdo je nakonec postupující do druhé nejvyšší ligy? A co Kobru čeká příští sezónu?

Květen je měsícem hokeje už jen z pohledu mistrovství světa. Kobra už má letošní sezónu za sebou a nyní je čas se pomalu začít soustředit na novou. Pojďme se ale ještě podívat, jak ta letošní sezóna ve třetí nejvyšší lize dopadla.

Vítěz

Celkovým vítězem 2. ligy a postupujícím celkem do WSM ligy je HC RT TORAX Poruba. Ta překonala už dlouholetého čekatele a favorita na postup Havlíčkův Brod v posledním kole kvalifikace. V kvalifikaci, kde byl ještě Jablonec nad Nisou rozhodl až úplně poslední zápas. Oba týmy měly při výhře Bruslařů 9 bodů a rozhodující tak bylo skóre. K tomu potřebovala Poruba prohrát maximálně o 2 góly. To se jí povedlo naprosto těsně poměrem 1:3 a tak postup do druhé nejvyšší soutěže oslavila.

Pád

Naopak o týmu, který soutěž opustí bylo jasné už dávno. HC Most po pádu z WSM ligy nedokázal udržet hráče, ani finance na uzdě a v průběhu sezóny byly všechny jeho zápasy kontumovány. Je tudíž tím, který už se ve třetí nejvyšší soutěži minimálně příští rok neukáže.

Nováčci

Naprosto neuvěřitelný příběh se stal ve Studénce. Tamním hokejistům zavřeli zimní stadion a vypadalo to, že ani nebudou moci tuto sezónu odehrát. Rozhodli se nastoupit a trénovat i hrát různě po okolí. Komplikovalo se jim všechno, ovšem postoupit do druhé ligy dokázali. Druhým týmem, který bude ve třetí nejvyšší lize je vlastně staronový tým. Jak už jsme zmínili HC Most, který zanikl, tu má svého mladšího nástupce a tím jsou Mostečtí Lvi. Ti postoupili do druhé ligy bez boje, protože jejich soupeř z kvalifikace o tento postup neměl zájem.

Nadstavba - 8. kolo, Středa 8.2.2023 | 18:00

HC Kobra Praha

HC Baník Příbram

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu