17.06.2018

Nová sezóna se blíží, s ní přichází nové změny

Šimon Sýkora

P R A H A - Není to dlouho, co skončila letošní sezóna a již známe uspořádání a rozpis té následující. Čeká nás nové rozdělení skupin, herní formát a soupeři. Se kterými týmy se bude Kobra potkávat? O které duely naopak přijdeme? A jaké čekají tým z Braníku soupeři v přípravě?

Nové rozdělení na čtyři skupiny

Dvě sezóny vydrželo rozdělení na tři skupiny Východ, Střed a Západ. V novém formátu přibydou skupiny Sever a Jih, které nahradí skupinu Střed. Do Severu se přesune právě pražská Kobra. Celkem tak budou hrát soutěž čtyři skupiny po sedmi celcích. V rámci základní skupiny se nebude hrát jen s týmy ve skupině ale i se skupinou „sousední“, se kterou budou následně probíhat i vyřazovací boje. Touto skupinou pro Sever bude skupina Střed. Kobra se ve své skupině utká s každým týmem čtyřikrát (dvakrát doma, dvakrát venku), s každým týmem ze Středu změří síly dvakrát (jednou doma, jednou venku). Celá základní část tak bude čítat 38 utkání, každý mančaft opět bude čtyři kola ze 42 kol stát.

Do play off postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny. Utkají se křížem opět se soupeři z druhé skupiny v soubojích hraných na tři vítězná utkání. Nejlepší tým Severu čeká čtvrtý tým Středu, druhý tým Severu třetí tým Středu a tak dále. Vítěz finále Sever – Střed si to rozdá s vítězem finále Jih – Východ o postup do WSM ligy v kvalifikaci hrané na čtyři vítězná utkání.

Návrat Klatov a Kolína, derby pouze dvakrát

Pokud nepočítáme Most, jenž v průběhu sezóny odstoupil ze soutěže, nepřijde Kobra o žádného soupeře. Naopak se vrátí někteří soupeři, se kterými se utkávala v minulosti. Stejně jako v letos, i v následující sezóně změří čtyřikrát síly s Bílinou, Děčínem, Řisuty, Sokolovem a Mostem. V případě Mostu ale nepůjde již o HC Most ale o nový klub Mostečtí Lvi, který se ve své premiérové sezóně probojoval do 2. ligy. Na rozdíl od svého předchůdce bude hrát své druholigové zápasy opravdu v Mostě, ne ve Slaném. Po jednosezónní pauze se Kobra utká s Klatovy.

Ve skupině Střed, s jejíž týmy - jak již bylo zmíněno - si Kobra zahraje dvakrát, budou hrát Dvůr Králové, Jablonec nad Nisou, Nymburk, Trutnov a Vrchlabí. Dále zde bude hrát Kolín, se kterým se Kobra utká po dvou letech a Letci Letňany. Druholigové pražské derby tak bude o to pikantnější, že proběhne v základní části pouze dvakrát. První kolo proběhne 12. září, v němž Kobra na svém ledě přivítá Bílinu, o tři dny později prověří nováčka soutěže výletem do Mostu. Poslední zápas základní části je na programu 27. února, Kobra na svém ledě změří síly s Řisuty. Celý rozpis již najdete v záložce zápasů A-týmu, časy budou upřesněny později.

V přípravě opět proti Letcům a Táboru, po dvou letech i proti Slavii

Stejně jako v poslední přípravě, i v následující si zahraje Kobra dvakrát proti Letňanům a proti Kohoutům. Dva zápasy odehrají braničtí i s Řisuty, jediný celek, se kterým se střetne Kobra pouze jednou, bude Slavia. Pražský účastník první ligy přijede na Kobru po dvou letech, v předchozím měření sil zvítězili hosté vysoko 8:1. Celý rozpis naleznete i s časy opět v záložce zápasů, na první utkání s Letci je již nastaven i odpočet.


partneři klubu