20.08.2018

Podaří se Kobře s Řisuty konečně uspět?

Šimon Sýkora

P R A H A - Ačkoliv skončily předposlední v tabulce, Řisuty dokázaly uspět ve všech vzájemných utkáních s Kobrou. Úspěšnější v základní části proti branickému mužstvu byl pouze Jablonec, který nedovolil svému soupeři získat ani bod.

Kobra a Řisuty se spolu utkávají pravidelně od sezóny 2010/11. V základní části spolu odehráli oba soupeři celkem 24 utkání, zápasy ukazují velkou vyrovnanost. Oba týmy zvítězily 10x za plný počet bodů. V nastavení byly Řisuty úspěšné 4x, Kobra 2x. Navíc v sezóně 2012/13 došlo i na souboj v play off, kde byl úspěšnější tým, nyní hrající v pozici hostů. Již ve čtvrtfinále vyřadily Řisuty svého soupeře 3:2 na zápasy (3:2, 2:5, 2:3, 3:2sn, 4:6 z pohledu Kobry).

Jak již bylo naznačeno, loňská sezóna patřila právě Řisutům. Ač předloni vyhráli všechna vzájemná střetnutí braničtí, tentokrát pětkrát, i s přípravou, vyhrál soupeř. V těsném utkání a předposledním přípravném vyhráli Buldoci 5:4. Hosté vyhrávali v Praze již 4:1, ve třetí třetině ale Kobra vyrovnala. Hosté rozhodli brankou Hampla v 59. minutě.

V sezóně na sebe narazili 4x, nejprve na ledě Řisut ve Slaném (6:5sn), po nájezdech skončil i pražský zápas, tentokrát 4:5sn. Jedinou čistou výhru získali Buldoci na svém ledě (5:4). V posledním zápase sice Kobra vedla 2:1, Kos ale dokázal srovnat a v 62. minutě rozhodl Rod. Pražané dokázali v těchto čtyřech zápasech získat tři body, všechny za prohry v nastaveném čase.

V dosavadní přípravě má Kobra výkonnostně stoupavou tendenci. V prvním utkání padla na svém ledě s Letňany 5:6, ve druhém, taktéž na svém ledě, získala proti Táboru pomyslný bod za výhru v prodloužení (7:6p). Naposledy vyzvala Kobra podruhé svého městského rivala, tentokrát v Letňanech, a zvítězila 7:4. Pro Řisuty jde o první přípravné utkání, nelze tedy ani odhadovat, jaká je jejich aktuální forma.

Podaří se Kobře po pětizápasové šňůře zvítězit? Nebo se Buldokům podaří na skvělou sérii navázat?

4. kolo, Středa 4.10.2023 | 18:00

HC Kobra Praha

HC Tábor

Do začátku zápasu zbývá

DNŮHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 18:00 | Muži A
HC Kobra Praha
HC Tábor