10.10.2018

Filip Tuček chytal výborně, říká trenér dorostu po skalpu Sparty

Libor Kokoška

P R A H A - Tým dorostu si v sobotu připsal velmi cenný skalp. Dokázal totiž porazit slavnou pražskou Spartu rozdílem 3:2. Výborně chytal Tuček, nezklamal ale ani útok, který využil přesilovky 5 na 3. My Vám teď přinášíme rozhovor s hlavním koučem dorosteneckého týmu Milanem Vrzalem.

V sobotu jste porazili slavnou pražskou Spartu. Jak byste ten zápas hodnotil? A jak byste fanouškům přiblížil průběh utkání?
“Nám se povedlo využít přesilovku 5 na 3 v úvodu. Ta přesilovka pokračovala 5 na 4, tam se nám povedlo dát dva góly. To určilo ráz celého utkání, Sparta byla logicky favorit toho utkání, ale jak to v téhle věkové kategorii bývá, tak znervóznili. I když snížili ještě v první třetině na 2:1 a ve druhé dali na 2:2, tak pořád to utkání bylo hodně o bojovnosti. Naši kluci cítili šanci, že bychom tam na Spartě mohli bodovat. Dali jsme na 3:2 a vlastně ten závěr jsme nějakým způsobem už uhráli. Takže ubojované utkání, z mého pohledu Sparta měla více ze hry. A my jsme za to rádi.”

Jak byste hodnotil výkon celého týmu a zejména brankáře Tučka?
“Pokud máme přemýšlet, že bychom nad takovým soupeřem bodovali, tak potřebujeme dobrý výkon gólmana. To se potvrdilo, Sparta nás přestřílela, ale Filip Tuček zachytal výborně. Ten tým podržel. To byl základní kámen toho úspěchu. Pak ty přesilovky nám vyšly, ale zásadní byla ta bojovnost toho týmu. To co nás hlavně dovedlo k těm třem bodům.”

Jak to změní Vaší pozici v tabulce? Bude se jednat o změnu zásadní nebo pouze o změnu kosmetickou?
“Nějaký posun v tabulce nenastal, jelikož ta tabulka se nějakým způsobem už krystalizuje. Jsme v té spodní části, předposlední. Asi to odpovídá tomu jaký hrajeme hokej a jaké máme soupeře, takže v tabulce si myslím, že se pohybujeme tam, kam patříme. Máme teď po sedmi kolech 7 bodů. A to si myslím, že taky odpovídá. Zatím jsem s tím spokojený.”

Jaká jsou Vaše očekávání pro tuto sezónu?
“Ten hlavní cíl je záchrana soutěže. To je zásadní, co bude navíc, to už bude jen nějaký bonus.”

Rozhovor s Milanem Vrzalem:

13. kolo, Úterý 12.12.2023 | 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu