16.10.2018

Desáté kolo přinese domácí bitvu s Mostem

Vojtěch Martinek

P R A H A – Po sobotní porážce v Bílině čeká na svěřence Miloslava Šeby další soupeř ze severu Čech, na svém ledě budou ve středu večer hostit ambiciózní mostecké Lvy. Zaskočí Kobra svého soupeře a přeruší jeho pět zápasů dlouhou šňůru vítězství?

Druholigový nováček, který teprve nedávno oslavil první narozeniny, si v letošním ročníku vede více než obstojně. Momentálně je druhý v tabulce severní skupiny, přičemž na vedoucí Baník ztrácí pouze jeden jediný bod. Z osmi dosud odehraných utkání padl jen dvakrát, shodou okolností byl jedním z jeho přemožitelů právě celek z Braníku. Ten v půlce září dotáhl bitvu se Lvy až do nájezdů, ze kterých po rozhodujícím nájezdu Marka Ryzáka bral dva body.

O kolo později pak Most nestačil na Sokolov a od té doby už hořkost porážky neokusil – momentálně se veze na vítězné vlně, kterou v sobotu po těsném úspěchu proti Děčínu prodloužil už na pět utkání. Po třech týdnech ho nyní čeká první zápas na ledě soupeře, který mu jistojistě nebude chtít nic nechat bez boje.

Výbornou formu středečních oponentů Kobry potvrzuje i pohled do kanadského bodování skupin Sever a Střed. Hokejisté Mostu totiž okupují první tři příčky – na samotné špici najedeme Pavla Smolku, který v šesti utkáních nasbíral neuvěřitelných devatenáct bodů za devět branek a deset asistencí. V těsném závěsu za ním jsou pak Martin Mical (7 Z, 9+7) s Františkem Bakrlíkem (7 Z, 5+10), přičemž na celkovém pátém místě se nachází ještě František Mála (7 Z, 8+3). Brankoviště Lvů střeží hlavně ostřílený veterán Miroslav Hanuljak, jemuž pravidelně kryje záda Dominik Chabr.

Jak už bylo výše zmíněno, první vzájemné střetnutí Pražanů s nováčkem soutěže skončilo vítězstvím Branických, kteří jsou tak dosud jediným celkem, kterému se povedlo aspoň částečně vyloupit A-Benet arénu. Uvidíme, jestli se jim zítra povede na tento triumf navázat.

15. září: MOSTEČTÍ LVI – HC Kobra Praha 5:6pp. (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Hrdlička (Polák), 36. Fučík (Smolka, Bakrlík), 38. Mical (Smolka), 48. Bakrlík (Čmolík, Mical) – 5. Šmerha (Schejbal), 33. Tuma (Jedlička, Šmerha), 46. Šmerha (Jedlička, Tuma), 59. Nestrašil (Ryzák), rozh. náj. Ryzák.

Most: Hanlujak – Urbánek, Polák, Kunrt, Havlůj, Fučík, Kuncl – Přeučil T., Hrdlička, Bakrlík, Kýhos, Böhm, Přeučil P., Smolka, Mical, Čmolík, Mála, Nedrda.

Kobra: Mouček – Ryzák, Drahorád, Skočovský, Verbík R., Schejbal, Verbík J. – Šťastný, Šteiner, Šmerha, Tuma, Jedlička, Nestrašil, Slabý, Hlinka, Kysela.

související články


partneři klubu