27.10.2018

Mladá krev řádí v týmu Žen

Regina Tesařová

P R A H A - Co se Kobrám v úvodu sezóny povedlo a na čem potřebují zapracovat? Proč se mají dodržovat hokejové tradice – jako například neměnit stálého řidiče autobusu? Všechny odpovědi nabízí shrnutí vstupu do sezóny 2018/2019 druholigové soutěže Žen přímo z kabiny týmu Kober.

Z nepěkného úvodu v Karlových Varech se nám podařilo rychle otrkat a vysokou prohru jsme odpracovaly jednoznačným výsledkem na domácím ledě proti Lovosicím. Nejen, že jsme soupeřkám nedarovaly pražské body, dařilo se i jednotlivcům. V tomto utkání si s námi poprvé zahrála Míša Solařová a uvedla se stylově hned dvěma góly. Puk za první trefu v dresu Kobry si odnesla také Jennifer Řezníčková, nový přírůstek od letního soustředění. Jenny si trpělivě počkala na správnou chvíli a 20 vteřin před koncem utkání zkrášlila výsledek na konečných 5:1.

Střelecké štěstí nás neopustilo ani za hranicemi Česka. V sedmé minutě otevřela skóre v německém Jonsdorfu osvědčená střelkyně Iva Machatková a krátce na to si pro puk za svůj první gól, parádičku pod víko, dojela Saša Kalašová. Mladé síly nám letos prostě dělají samou radost. Soupeřky se sice nedaly zadarmo, jejich střely však spolehlivě končily v lapačce naší gólmanky Jarky Soukupové. Nejnebezpečněji hrozila před bránou Celine Breite, která dvakrát rozezvonila tyčky a břevno. Volnou skulinu však nenašla a Jarka si domů odvezla první čisté konto v této sezóně ve výsledku 0:8. Hvizdem píšťalky ovšem naše zážitky toho dne skončit neměly.

Kamkoliv jedeme autobusem, je to vždy Olda, kdo nás veze na místo určení. Spočítali bychom na prstech jedné zmrzačené ruky, kolikrát nás za poslední dlouhá léta svěřil někomu cizímu. Tak se taky stalo v neděli a nebyla mezi námi v tom nepovědomém autobuse živá duše, která by si ten den na Oldu nevzpomněla. Několik kilometrů za Libercem jsme začali zpomalovat, až jsme jeli prakticky krokem. Na dálnici. Nejbližší sjezd naštěstí nebyl daleko, ale vyvstalo nové nebezpečí – železniční přejezd. Řidič po celou dobu nehnul brvou a my jen všichni doufali, že autobus zastaví ještě před šraňkami. Nakonec se motor sám rozhodl ukončit jízdu. Došla šťáva. I to se může stát, když vám zlobí ukazatel hladinky. Pan řidič si sehnal odvoz na nejbližší benzinku, během necelé hodiny se vrátil s kanystrem a jelo se dál. Pro udržení pozornosti se nám ještě na dálnici před Prahou otevřely dveře zavazadlového prostoru. Tašek i hokejek jsme se naštěstí u zimáku dopočítali všichni.

Do Jičína už řídil Olda a obešlo se to bez nehod. Přísní domácí rozhodčí nás sice v jednom kuse posílali na trestnou, ale zvládly jsme se ubránit – soupeřkám se podařilo využít jen jedno naše oslabení ve třech, které jsme si potrénovaly v tomto zápase několikrát. Díky dvěma přesným doťuknutím Ivy Machatkové jsme odjely domů s poctivě odpracovaným tříbodovým ziskem ze skóre 1:2, přičemž druhá trefa padla do sítě soupeře v našem vlastním oslabení.

Tuto sobotu na domácím ledě přivítáme zatím neporažený tým karlovarských Dračic, tak nám držte palce, ať to zlomíme.

13. kolo, Úterý 12.12.2023 | 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu