16.11.2018

V sobotu přijede na branický led Dvůr Králové

Libor Kokoška

P R A H A – Kobra v sobotu vyzve Dvůr Králové. Hráče z Braníku nečeká vůbec lehký úkol, přestože celek z hradeckého kraje nepatří ke špičce 2. ligy. Kobra navíc potřebuje nutně bodovat, jelikož na očekávané čtvrté místo stále ztrácí čtyři body.

Po sérii velmi dobrých výkonů potkal Kobru nekoncentrovaný výkon v domácím zápase proti celku z Bíliny. Nakonec z toho byla prohra na nájezdy a pouhý jeden bod do už tak zamotané tabulky. Kobra se dnes navíc bude muset obejít bez tvrdého obránce Romana Verbíka, který by se do tréninkového cyklu měl zapojit až v pondělí. Zkouška Filipa Hantáka v extraligovém Chomutově se navíc prodloužila na dobu neurčitou, v pátek debutoval proti pražské Spartě, takže jeho návrat do dresu Kobry se jen tak konat nebude.

Dvůr Králové ve 2. lize nepředvádí vůbec špatné výkony a zaslouženě sbírá důležité body. Přesto si nevede tak dobře jako v loňské sezóně a cíl v podobě play-off a čtvrté příčky se hráčům z města, kterým protéká řeka Labe, vzdálil už na osm bodů.

Nepřesvědčivý byl u dnešních soupeřů Kobry zejména začátek soutěže. V prvních čtyřech zápase nezískali ani bod, Letňany, Nymburk, Kolín a Jablonec tak mohli slavit tříbodové vítězství. Poslední dva jmenované soupeři ale Dvůr Králové porazili tím nejtěsnějším možným způsobem. Poprvé se povedlo Rytířům bodovat až doma s Vrchlabím, zápas došel do prodloužení, dodatečný bod ale bral celek z Krkonoš.

V následujících týdnech už ale přišlo znatelné zlepšení, Dvůr Králové sice nejdřív prohrál v Trutnově, v následujícím zápase už ale opět bodoval, zápas v severočeském Děčínu totiž dotáhli hráči žluto-zelného celku až do prodloužení, v něm ale opět brali pouze jeden bod. Soutěžní zápas bez vítězství se tak protáhl na sérii sedmi zápasů.

Následně se dnes hostujícím hráčům povedlo rozdrtit Letňany a Kolín. Po sérii dalších tří porážek, tentokrát s Nymburkem, Jabloncem a Vrchlabím, si Dvůr Králové opět zadělává na povedenou sérii vyhraných zápasů. Na domácím ledě totiž zvítězili v posledních dvou kolech už dvakrát, pokaždé přitom svému soupeři nadělili šest gólů.

Mezi nejlepší hráče celku ze severu Čech patří Jakub Luštinec s 19 body, zkušený Jiří Matějíček nebo dlouholetý hráč Jablonce Vojtěch Havlas. V bráně najdeme jistotu v podobě Josefa Čápa.

přát., Čtvrtek 4.8.2022 | 18:00

HC Kobra Praha

HC Baník Příbram

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu