27.11.2018

Kobra přivítá Klatovy, zvládne Západočechům vrátit úvodní porážky?

Vít Trubička

Po dvou venkovních zápasech se Kobra znovu představí na domácím ledě. Na pražský Braník vyjedou Klatovy, se kterými nemá Kobra tuto sezónu zrovna pozitivní bilanci. Nyní je ale ve formě, za celý listopad ztratila pouhé čtyři body po dvou prohrách v samostatných nájezdech. Není tudíž jasné, kdo bude v utkání favoritem. O to dramatičtější souboj nás jistě čeká.

Ovšem Klatovy mají v poslední době docela štěstí, v třech jejich posledních domácích zápasech došlo k dělení bodů a určení vítěze až v prodloužení. V něm měli Západočeši vždy více štěstí a ze všech těchto duelů brali dva body. Na to navázali i v posledním utkání, hraném ve Vrchlabí, kde se Klatovům povedlo vynulovat soupeře a poslat do soupeřovy branky dva góly.

Posledních 5 kol z pohledu Klatov

  • Vrchlabí – Klatovy 0:2
  • Klatovy – Děčín 6:5 pp.
  • Klatovy – Trutnov 3:2 pp.
  • Klatovy – Most 5:4 pp.
  • Dvůr Králové n. L. – Klatovy 6:4

Plzeňští junioři drží Klatovy celkem vysoko v tabulce

Klatovský tým je složen z celé řady původně plzeňských juniorů. Sázka na spolupráci s plzeňskou Škodou ale Západočechům vychází. V současnosti jsou totiž na třetím místě s pouhým bodovým odstupem na druhé Mostecké Lvy. Díky tomu se někteří dostávají do juniorských reprezentací a mají své místo v prvoligových klubech. To je kupříkladu příklad Petra Ereta, který se po delší době objevil v dresu prvoligových Litoměřic.

Ofenzivu západočeského celku vedou o něco zkušenější hráči Jiří Uhlík a Richard Kristl. Uhlík je nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem. Na svém kontě má 22 kanadských bodů, rozložených do třinácti gólových tref a devíti asistencí. Ovšem pozice nejlepšího nahrávače náleží Kristlovi. Svých dvanáct gólových asistencí doplnil sedmi úspěšnými trefami.

Kobře se daří postupně směřovat k čtvrtému místu

Po nepříliš vyvedeném úvodu sezóny se Pražané vybičovali do výtečné formy. Od utkání v Letňanech na začátku listopadu se zatím drží schématu výhra – výhra – prohra na samostatné nájezdy. Tyto série zatím opakovali dvakrát. Díky tomu se Kobře podařilo odlepit se ode dna. V současnosti patří Branickým páté místo, přičemž na čtvrtý Děčín chybí Kobře pouhý jeden bod.

I Kobra má některé hráče na střídavé starty z prvoligové Slavie. Mezi stadiony v Edenu a na Braníku pravidelně pendluje mladý útočník Tomáš Šmerha. Ofenzivu Kobry vede dvojice hráčů – Tomáš Šťastný a Viktor Nestrašil. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem je Tomáš Šťastný s jedenácti góly a šesti asistencemi. Viktor Nestrašil má v celkovém součtu o pouhý bod méně. Rozdělil je mezi šest gólů a deset nahrávek.

Hráči Kobry budou jistě potřebovat vaší podporu v honbě za vytouženým čtvrtým, a případně i vyšším, místem. Této metě jsou velmi blízko, o to větší píli ale nyní musí projevit, čemuž by mohla pomoci i fanouškovská podpora. Utkání na branickém zimním stadionu začíná od 18 hodin.

2. kolo, Pondělí 5.10.2020 | 18:30

HC Příbram

HC Kobra Praha

Zrušeno

                               

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu