02.12.2018

Spolehlivý strážce branky Mouček: Chybělo nám trochu více štěstí v koncovce

Vít Trubička

Jednou z hlavních postav posledního velmi vyrovnaného zápasu Kobry proti Stadionu Vrchlabí byl gólman Václav Mouček. Ten v brankovišti odvedl hodně práce, díky kterému držel po celou dobu utkání domácí v bodové naději, přestože si Vrchlabí dle jeho slov vytvořilo opravdu velký tlak. Tuto náročnou bitvu posléze zhodnotil.

Sehráli jste s Vrchlabím velmi vyrovnanou bitvu. Jak byste zhodnotil průběh utkání?
Je to pro nás trochu smutné. Nepodařilo se nám vstřelit gól a prohra 0:1 je nejhorší prohrou, jaká může být.

Co chybělo k obratu? Přecijen jste si vytvořili větší množství šancí na vrchlabskou branku.
Chybělo nám štěstí, chyběl nám nějaký šťastný odraz kotouče. Případně šlo prostřelit puk přes clonící hráče. To se nám bohužel nepodařilo, zatímco soupeřovi v jednom případě ano.

Vy sám jste mnoho akcí soupeře dokázal pokrýt. Jak náročné bylo utkání z vašeho pohledu?
Pro mě to bylo jedno z nejtěžších utkání. Vrchlabí mělo výborný tlak směrem na branku a skoro každá střela byla zacloněná. Taktéž měli dobrý důraz v mezikruží, či na brankovišti. Z těchto důvodu byl tento zápas pro mě jeden z nejnáročnějších v této sezóně.

Před aktuálním kolem jste se drželi na čtvrtém místě a měli jste za sebou šňůru šesti utkání v nichž jste bodovali. Jak se to odrazilo na atmosféře v kabině?
Nemyslím si, že by se klima v kabině změnilo teď. Zlom nastal v době, kdy jsme začali vyhrávat první zápasy. Na ledě jsme díky tomu začali daleko více bojovat a hrát jeden za druhého. Tím pádem se nám začalo dařit, začali jsme vyhrávat a díky tomu se měnila i atmosféra.

Před sebou máte druhou polovinu základní části. S jakým nasazením chcete do této fáze vstupovat a co máte v této fázi za cíl?
Podařilo se nám stáhnout ztrátu ze začátku sezóny, kdy jsme měli velkou díru na pozici zaručující play-off. Nyní jsme v kontaktu a budeme chtít navázat na výkony z posledních zápasů tak, abychom vyhrávali a bodovali a aby nám play-off neuteklo.


partneři klubu