03.12.2018

Uštkne Kobra jablonecké Vlky?

Libor Kokoška

P R A H A – Kobra po těsné sobotní porážce s Vrchlabím 0:1 vyjede na kluziště dalšího celku ze skupiny Střed, tentokrát válejícího severočeského Jablonce. Ten vede skupinu Střed s čtyřbodovým náskokem na Vrchlabí. Do minulého zápasu si navíc Vlci drželi sérii devíti vítězných utkání v řadě, naposledy ale podlehli klatovským hokejistům.

Kobra se z nepovedeného úvodu sezóny vzpamatovala, viditelné zlepšení odstartovala výhra nad Děčínem. Kobře pak nestačili Letňany, Řisuty, Dvůr Králové, Most a Klatovy. Skvěle hrající defenzívu branických hokejistů vede zkušený brankář Mouček, který si drží průměr 3,52 gólu na zápas. Mezi nejlepší hráče v poli naopak patří Tomáš Šťastný s patnácti góly, Viktor Nestrašil s 21 kanadskými body nebo Filip Hlinka s jedenácti asistencemi.

Jablonec vstoupil do sezóny úspěšněji než Kobra. Už z úvodu sezóny sbíral cenné body, vše navíc vyvrcholilo osmizápasovou sérii výher. Tři kola zpět si navíc Vilci v klíčovém zápase poradili s Vrchlabím a ujistili si tak první místo v ligové tabulce. Kaňkou na jinak povedených a bojovných výkonech Severočechů je vysoká prohra s Klatovy z předminulého kola 10:3. Naposledy si Vlci vezli z Trutnova prohru 4:1.

V bráně Vlků najdeme libereckého odchovance Jakuba Jelínka, záda mu kryje Jakub Hrstka. Absolutní hvězdou a tahounem Jablonce je Kamil Bříška, který je nejen nejproduktivnější hráč severočeského celku, ale i celé ligy. V Jablonci je to jeho navíc už sedmá sezóna. Doplňují ho hráči jako Tomáš Plíhal s 28 kanadskými body, Patrik Maďar, Tomáš Mrkvička nebo tvrďák Marek Frk.

Velký soupeř pro Kobru, Děčín, v sobotu jede do Nymburku. Řisuty do Trutnova.

související články


partneři klubu