06.12.2018

V Kobře bych určitě rád zůstal déle, říká nová posila Kobry Matouš Patočka

Libor Kokoška

P R A H A – Přestup dvacetiletého Matouše Patočky do branického celku je hotovou věcí. Tvořivý bruslař v dresu Kobry stihl už dvě utkání ve kterých si ale nepřipsal ještě ani jeden bod. Matouš nastupoval za Slavii, Velké Popovice, Zbraslav a Benešov. Jeho poslední angažmá bylo ve druholigovém Pelhřimově.

Matouš Patočka v dresu Slavie

Matouš Patočka začínal s hokejem ve Velkých Popovicích, brzo se už ale stěhoval do pražské Slavie. Tam hrál až do minulé sezóny, angažmá v sešívaném dresu ukončil s bilancí 185 zápasů, 49 branek a 128 asistenci. Mimo zkušenostmi ze Slavie se může chlubit i krátkým angažmá v pražské Zbraslavi. V letošním létě se urodil jeho přestup do Pelhřimova. Nakonec si Matouš připsal za Medvědy sedm startů, dva góly a jednu gólovou přihrávku. Jeho cesta nakonec skončila v Kobře.

Popište se jako hráč.

Tak popsal bych se asi tak, že vždycky spíš nahraju než abych sám vystřelil, což mi i někdy škodí. Řekl bych, že jsem dobrý bruslař s dobrou střelou zápěstím a celkově radši připravuji spoluhráčům šance, než sám střílím branky.

Jak se urodil Váš přestup do Kobry?

Můj přestup se zrealizoval velice rychle, spojil jsem se s panem Peckou a po sobotním zápase v Pelhřimově se hlásil v pondělí tady na Kobře na tréninku.

Po několika měsících se vracíte do Prahy. Byl to jeden z důvodů, proč jste šel právě do Kobry?

Byl to jeden z důvodů, jelikož jsem hrál v Pelhřimově a musel jsem každý den dojíždět 200 kilometrů. Taky určitě rozhodovalo, že skupiny Střed a Sever jsou určitě kvalitnější než Jih a Východ, a že v Kobře působí pan Pecka, který mě čtyři sezóny vedl ve Slavii.

Jak se zatím na Kobře cítíte? Oproti Slavii to musí být asi velký rozdíl.

Na Kobře je to super, rozdíl bych v tom moc neviděl. Ve Slavii jsem nenastupoval za “A“ tým, takže nic jako kustody nebo tak jsme neměli. Tady to všechno máme a je o nás výborně postaráno.

Za Kobru hraje několik Vašich bývalých spoluhráčů ze sešívané juniorky. Do kabiny jste tak zapadl poměrně rychle, ne?

Je to paráda. Taky jeden z dalších důvodů, proč jsem chtěl jít do Kobry. Znal jsem všechny v podstatě ještě dřív než jsem sem vůbec přišel. Navíc je tu super parta.

Je to Vaše první sezóna v seniorské soutěži. Jak se Vám zatím daří?

Jelikož jsem byl v září v USA, tak mám ve druhé lize odehraných asi sedm zápasů, což není moc, takže si ještě trochu zvykám. Ale jinak jsem zatím spokojenej.

Plánujete v Kobře zůstat i po konci letošní sezóny?

Uvidíme. Zatím nevím, co bude dál, ale kdyby byl zájem, tak bych určitě rád zůstal.

Matouš Patočka v mládežnickém týmu Slavie


partneři klubu