07.12.2018

Dres Kobry oblékne extraligový obránce Chalupa

Libor Kokoška

P R A H A – Na branickém stadionu se urodila senzace. Zkušený obránce a bývalý mládežnický reprezentant Lukáš Chalupa se po několika měsících strávených v Polsku vrací zpět do Česka. Tentokrát bude oblékat dres druholigové Kobry, která si tak do defenzivní řady přivedla zvučné jméno a velikou posilu.

Lukáš Chalupa v dresu Chomutova

Radonický rodák Lukáš Chalupa začínal s hokejem v Benátkách nad Jizerou, ve svých šestnácti letech se už ale stěhoval k bruslařům do Mladé Boleslavi. Ve středočeském celku se ihned stal oporou mladšího a později i staršího dorostu, za který si připisoval velmi slušné statistiky. Celkově si stihl připsat za mládežnické týmy Mladé Boleslavi 147 utkání ve kterých nastřílel šest branek a přihrál na dvacet gólů.

Seniorský hokej okusil poprvé ve svých sedmnácti letech v dresu Roudnice nad Labem. Tam se dlouho nezdržel a stěhoval se do slovenských Tatranských vlků, poprvé v životě si tak vyzkoušel prestižní evropskou Mládežnickou hokejovou ligu. Nakonec si na Slovensku zahrál v 57 utkáních s bilancí tří gólů a pěti asistencí. Společně s angažmá na Slovensku přišla i první pozvánka do reprezentace. V kategorii U19 nastoupil k devíti zápasům.

Po sezóně na Slovensku se Lukáš stěhoval zpět do Česka, tentokrát ale soutěž neměnil, pokračoval v MHL tentokrát v dresu Karlových Varů. Tam se mu dařilo lépe a dres Energetiků oblékl v 60 případech. Přišli i další pozvánky do reprezentace, tentokrát v kategorii U20.

Ve svých jednadvaceti se Lukáš stěhoval do pražské Slavie a poprvé v životě okusil extraligu. Většinu sezóny ale strávil v druholigovém Berounu. Příští sezónu se stěhoval do Kladna. V sezóně 2015/16 už ale zase hlásil návrat do extraligy, tentokrát oblékl dres západočeské Plzně, většinu sezóny ale opět strávil na pomezí první a druhé ligy.

Až v Chomutově se mu povedlo pravidelněji nastupovat. Po povedené minulé sezóně se ale do hry už tolik nedostával a v úvodu letošní sezóny nakonec přestoupil do polského Gdaňsku. Na začátku září ještě zkoušel nastupovat v Letňanech, nakonec dal ale přednost Kobře.

“Lukáš nám pomůže hodně hlavně teď, když nás čeká těžká série utkání,“ komentoval přestup Lukáše Chalupy hlavní trenér Kobry Miloslav Šeba. “Pokud dostane nabídku z extraligy, tak ho samozřejmě uvolníme, do té doby by měl být ale platným členem našeho kádru,“ pokračoval Šeba.

Foto použito ze stránek HC Piráti Chomutov

související články

02.04.2023

Ondřej Pavel hráčem Colorada!

Tadeáš Podolka


partneři klubu