Kobra míří do Dvora Králové!

Vít Trubička

V rychlém sledu čeká na hráče Kobry další utkání. Po úspěšné výhře na půdě Děčína se vydávají k dalšímu venkovnímu zápasu. Tentokráte na východ Čech, kde poměří síly s královedvorským Rodosem. Východočeši se v paralelní skupině střed marně dotahují na čtvrtý Nymburk, přesto stále nejsou bez šance a jistě pro ní udělají maximum. O to dramatičtější duel na nás jistě čeká.

Poslední výsledky Rodosu ukazují, že královedvorští jsou opravdu nevyzpytatelným celkem, který je schopen dovést utkání co nejdále to půjde. Jeho poslední tři utkání totiž rozhodly ať už ve prospěch, či neprospěch samostatné nájezdy, či prodloužení. Zápas předešlý také rozhodl rozdíl jediné branky.

Aktuální výsledky královedvorského týmu

• Trutnov - Dvůr Králové 1:2 pp.
  • Klatovy - Dvůr Králové 2:1 pp.
  • Dvůr Králové - Děčín 5:4 sn.
  • Dvůr Králové - Vrchlabí 3:4 sn.
  • Mostečtí Lvi - Dvůr Králové 6:3

Ovšem nedá se o východočeském týmu říci, že by byl zrovna dvakrát ve formě. Na výhru za plný počet bodů čeká již více jak měsíc, kdy naposledy zdolal na domácí půdě Bílinu. Přílišnou formou neoplývá Dvůr Králové ani ve venkovních duelech. V nich naplno bodoval naposledy ještě o týden dříve než doma. Ovšem v rámci posledních třech utkání, které nerozhodla základní hrací doba, měli hráči Rodosu ve dvou případech štěstí na své straně a obrali tak o dva body Děčín i v derby Trutnov.

Poslední, a dosud jediné vzájemné utkání této sezóny patřilo pražskému celku. Kobra totiž na svém ledě dokázala královedvorské hokejisty porazit 4:2. A to i přesto, že Východočechům se podařilo téměř dorovnat dvěma góly během jednoho oslabení. Kobra tak měla velmi namále, přesto si nakonec své vedení pojistila a zlomila tak dosud velmi nepříznivý vývoj počátku sezóny.

Lídři bodování Kobry:

• Nejproduktivnější hráč: Tomáš Šťastný (15+11)
  • Nejlepší střelec: Tomáš Šťastný - 15 tref
  • Nejlepší nahrávači: Viktor Nestrašil a Filip Hlinka - oba 15 asistencí
  • Nejproduktivnější obránce: Marek Ryzák (3+8)

Po nepříliš příznivém prosinci se tým Kobry opět obrací zpět na vítěznou vlnu. To dokázal v posledních dvou duelech, kdy nejprve vyřídil v derby poslední Letňany, následně si i došlápl na největšího konkurenta v boji o čtvrté místo, severočeský Děčín. Dalo by se tudíž definitivně říci, že smolná série šesti proher v řadě je již definitivně zlomena. Aktuální forma Kobry navíc dává najevo, že i v utkání na půdě Dvora Králové by měla být favoritem a ziskem dalších třech bodů se ještě více přiblížit k aktuálně čtvrtému Děčínu. Pozitivním přínosem do dalších bojů také může být návrat lídra Šimona Antončíka po dlouhé pauze. Jak vše dopadne ale ukáže až samotný zápas. Úvodní buly na stadionu ve Dvoře Králové padne přesně v středečních 17 hodin.