18.01.2019

Po čtrnácti dnech doma, Kobra přivítá Trutnov

Vít Trubička

Po třízápasové venkovní šňůře se představí pražská Kobra na branickém ledě. V cestě jim stojí východočeský Trutnov, který rovněž z pátého místa bojuje o play-off v paralelní skupině střed. O to náročnější vzájemná bitva bude. Oba celky totiž ztrácejí na čtvrté místo jen tři, respektive dva body.

Svou jubilejní sezónou, ve které trutnovský tým slaví 70 let od založení, prochází zatím velmi podobně jako Kobra. Oba týmy se nacházejí na pátém místě s malou ztrátou na pozice v play-off. Kobře stojí v cestě čtvrtý Děčín a Trutnovu čtvrtý Nymburk. Východočeský tým je ale v poslední době celkem ve formě, již více jak měsíc neprohrál se ztrátou všech tří bodů. Navíc ze sedmi utkání ztratili pouze čtyři body po jedné prohře v prodloužení a jedné po samostatných nájezdech.

Posledních 5 zápasů Trutnova

  • Trutnov - Letňany 3:1
  • Trutnov - Klatovy 1:2 sn.
  • Trutnov - Dvůr Králové n. L. 2:3 pp.
  • Děčín - Trutnov 2:3
  • Trutnov - Most 6:4

Bodově Trutnov táhnou veteráni Kalla s Kubinčákem, mezi které se vklínil kapitán týmu Jan Semorád. Jaroslav Kalla do Trutnova zamířil téměř po roční absenci, kdy kvůli zdravotním obtížím nehrál za litoměřický Stadion. V dresu Trutnova již odehrál 29 utkání a stal se v nich nejproduktivnějším hráčem se získanými 24 body. Nejlepším střelcem je Jan Semorád, jehož střelecká bilance již činí šestnáct vstřelených gólů. Na Vojtěcha Kubinčáka pak připadla pozice nejlepšího nahrávače se sedmnácti asistencemi. Východočeský tým také drží gólman Patrik Ašenbrenner s úspěšností 92,51 %.

Oba týmy se zatím v probíhající sezóně utkaly v jednom případě na trutnovském ledě. Branický celek se v tomto střetnutí musel vypořádat s třígólovou ztrátou, což se mu nakonec podařilo a z Podkrkonoší odjel se získaným bodem, když Trutnovu podlehl v samostatných nájezdech 3:4. Svými góly k vyrovnání přispěli Tomáš Šťastný, Martin Semrád a Jan Šergl.

V novém roce zatím Kobra nastoupila k pěti soutěžním utkáním, z čehož čtyři na ledových plochách soupeřů. V třech případech dokázala bodovat naplno, leč v těch zbylých skončila po šedesáti minutách zcela bez bodu. Díky tomu tak přepustila těžce vydobyté čtvrté místo Děčínu, přesto má velkou naději se na něj opětovně vrátit.

Nejproduktivnější hráči Kobry

  • Nejproduktivnější hráč: Viktor Nestrašil (12 + 17)
  • Nejlepší střelec: Tomáš Šťastný - 16 tref
  • Nejlepší nahrávač: Viktor Nestrašil - 17 asistencí
  • Nejproduktivnější obránce: Dominik Šteiner (8 + 14)
  • Úspěšnost gólmanů: Václav Mouček (80,29 %), David Novák (86,83 %), Lukáš Sochůrek (50,00 %)

Pro oba celky je vzájemné utkání velice důležité a je naprosto jasné, že se dočkáme velmi atraktivního a vyhroceného utkání. Úvodní buly vhodí sudí Velčovský na branickém stadionu přesně v 18 hodin.

související články


partneři klubu