20.01.2019

Nehráli jsme to, co jsme chtěli a srazilo nás to na kolena, míní dvougólový střelec Hlinka

Vít Trubička

Velkou měrou se na přestřelce dvou týmů z pátého místa podílel útočník Kobry Filip Hlinka. Z jeho hole padly hned dva kotouče za záda trutnovského gólmana Ašenbrennera. Bohužel to ale na výhru nestačilo, za dvougólového náskoku Kobra dle slov Hlinky lehce vypustila, což soupeř ztrestal. Přesto ale tým nic nevzdává a stále udělá vše pro to, aby smáznul ztrátu na Děčín a v tabulce jej předskočil.

Dlouho jste sahali po třech bodech, nakonec odcházíte jen s jedním. Jak velká komplikace to je?
Je to komplikace, protože potřebujeme každý bod v boji o play-off. Vedli jsme, bohužel jsme zbytek zápasu nezvládli. Nehráli jsme to, co jsme chtěli, měli jsme nějaké útočné fauly. To nás srazilo na kolena.

Po čtrnácti dnech jste nastoupili na domácím ledě. Jaké to bylo, znovu se představit před domácími fanoušky?
Bylo příznivé nastoupit doma po třech venkovních zápasech. Chtěli jsme zde fanoušky potěšit a urvat výhru, což se bohužel nepodařilo. Musíme se tudíž lépe připravit na další zápasy.

Pomohl vám ke zvýšení sebevědomí do utkání obrat z první třetiny?
Určitě. Prohrávali jsme 0:1, povedlo se nám docela rychle vyrovnat a dostat se dalšími góly do vedení. Často se nám ale stává, že takhle nezvládáme zbytek utkání. Na to se musíme zaměřit, neboť přijdou ještě těžší zápasy, které musíme zvládnout.

Proti sobě nastoupily dva týmy z pátých míst tabulky svých skupin bojující o účast v play-off. Očekávali jste podobně vyhrocenou přestřelku, jaká to nakonec byla?
Očekávali jsme, že to tady Trutnov nebude chtít zabalit. Věděli jsme, že to bude bojovný, těžký zápas, což se potvrdilo. Štěstí se v závěru přiklonilo na soupeřovu stranu. My musíme bojovat dál.

S čím jste do utkání šli?
Jednoznačně s touhou po zisku třech bodů.

Po dlouhé pauze se vám vrátil do týmu kapitán Šimon Antončík, se kterým jste odehráli již několik utkání. Podařilo se vám vzájemně rychle sehrát a jaká je s ním spolupráce?
Jeho zařazení do kádru proběhlo naprosto v pořádku. Potřebovali jsme doplnit tým před klíčovými zápasy, jeho herní přínos je velký. Proti Trutnovu jsme ale nezvládli utkání jako tým, těžko takhle hodnotit jednotlivce.


partneři klubu