31.01.2019

Musíme se soustředit, avšak stále zůstat při zemi, burcuje do posledních zápasů zkušený bek Kasík

Vít Trubička

Dalším tahounem týmu Kobry v demolici Mosteckých Lvů na branickém ledě byl zkušený veterán Jaroslav Kasík. Dařilo se mu zejména během úvodní části, kdy si připsal jednu gólovou trefu a další dvě asistence. Pomohl tak svůj tým nasměrovat do ideální herní kondice, ve které jim padlo do branky všechno, co mohlo.

„Nechci říct, že by byl Most odevzdaný, ovšem za stavu 6:1, či 7:1 nám vycházely věci, které by nám za vyrovnaného výsledku, nebo dokonce ztráty na soupeře nevycházely,“ tak zhodnotil Kasík velmi povedený rozlet zejména ve třetí třetině. Kobra v ní nasázela do soupeřovy branky hned šest gólů, což jí v tu chvíli zcela jistě dodalo na klidu a mohla zkoušet plno akcí, které by si za vyrovnanějšího výsledku dovolit nemohla. K velkému štěstí také dané pokusy vycházely.

Ani pro zkušeného obránce v kobřích službách tímto zápasem cesta nekončí. Naopak právě ještě začíná. K tomu, aby se Kobra dostala před v současnosti čtvrtý Děčín, musí zdolat silné týmy jako Jablonec, Klatovy, Sokolov a Děčín. Kromě toho ještě narazí na Nymburk a Řisuty. Žádný zápas tak nebude ani trochu jednoduchý a Kobra musí vydat maximum, aby zabojovala o vytouženou čtvrtou příčku. Dle Kasíka se tudíž musí stále soustředit a jít za svým cílem zcela odhodlaně.

„Kdyby náhodou to ale nevyšlo, můžeme i tak končit sezónu se vztyčenou hlavou a nevypustit závěr,“ i tímto gestem burcuje někdejší extraligový bek své spoluhráče před závěrečnou zatáčkou sprintu aktuální druholigové sezóny. Hráči Kobry tak určitě nechtějí nic vypustit a hrát do posledního dechu

A jakou radu dává Kasík celému týmu do dalších náročných soubojů? Hlavně se držet při zemi. Cesta nebude jednoduchá a Kobra musí v každém utkání již od počátku zabojovat na 100 %. Na Děčín v současnosti ztrácí čtyři body, což ji staví do celkem slibné pozice pro smáznutí ztráty a předskočení medvědů. Všechno ale ukáží až následné zápasy.

Zdroj titulní fotografie: bkmb.cz


partneři klubu