01.02.2019

Sochůrek s Langerem oblečou dres Kobry, Chalupa odchází do Švédska

Libor Kokoška

P R A H A – Kobra před uzávěrkou přestupů zaznamenala dvě nové posily a jeden odchod. Moučkovi v brankovišti vytvořili konkurenci Sochůrek s Langerem. Důrazný obránce Chalupa se vydal hledat štěstí do čtvrté švédské ligy, konkrétně IFK Munkfors.

Společně s koncem ledna skončilo i české přestupové období. Soupisky všech týmů jsou tak už uzavřené. Kobra těsně před koncem ledna přivedla dvě nové posily. Jako první do Kobry přišel dvaadvacetiletý Lukáš Sochůrek. Slávistický odchovanec, který si vyzkoušel extraligu v Plzni, by měl přinést do branického celku jistotu v brance a zvýšit konkurenci pro prozatímní jedničku Václava Moučka.

Sochůrek začínal s hokejem na pražské Slavii. V sezóně 2016-17 se už ale stěhoval na západ Čech do Plzně, tam naskočil ke třem extraligovým utkáním a odešel do Klatov na plzeňskou farmu. Za Klatovy nastupoval pravidelně i v další sezóně, kde mimo jiné posbíral i dalších pět startů v nejvyšší soutěži. Letos se vrátil zpět na Slavii, po konci střídavých startů v Letňanech jeho služby společně se Slavií využije Kobra.

Navrátilec Lukáš Langer se po roční pauze opět vrací k hokeji. Olomoucký rodák, který už ale od mladšího dorostu nastupuje za Spartu, by zároveň měl na Kobře trénovat jednu z mládežnických kategorií.

Cesta Lukáše Langera začala v Olomouci, už v mladším dorostu se ale stěhoval do Prahy, kde až do juniorky nastupoval za Spartu. Zároveň si v kategorii U18 připsal osm startů za národní tým. V sezóně 2015-16 zamířil ze Sparty do Kobry, kde se ihned uchytil. V první sezóně si připsal 53 startů, v té následující 31. Pak si dal ale na rok pauzu od hokeje. Teď by se k němu měl opět vrátit.

Kádr Kobry opustil Lukáš Chalupa. Radonický rodák a odchovanec mladoboleslavského hokeje odehrál za Kobru šest zápasů ve kterých si připsal dva body. Odchází do švédské Division 2, která je čtvrtá nejvyšší hokejová liga. Posílí řady momentálně prvního celku IFK Munkfors. V této sezóně to pro něj už bude čtvrtý klub ze třetí země.

Náhledové foto je převzato z webu HC Škoda Plzeň


partneři klubu